22 Luty 2024

Akcesoria, które ułatwią pracę fryzjera

img

Blog

Akcesoria, które ułatwią pracę fryzjera

Często podczas urządzania salonu fryzjerskiego skupiamy się na jego wyglądzie i aranżacji. Dbamy o to, aby meble pasowały do kolorów podłóg i ścian, a klienci mogli się po nich swobodnie poruszać, nie powodując zakłóceń w pracy fryzjerów. To jednak nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na drobne, dyskretne akcesoria, dzięki którym fryzjerstwo stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Uchwyt jak pomocne ramię

Wielu fryzjerów chciałoby mieć co najmniej trzy ręce, a nawet cztery. Dzięki temu wszystko byłoby o wiele łatwiejsze. Co jakiś czas trzeba będzie sięgnąć po coś innego - to nie nożyczki, to nie suszarka, to właśnie szczotka. Znalezienie odpowiednich narzędzi do włosów może być trudne, dlatego dobrze jest, jeśli masz kilka dodatkowych rąk. Nad czym się zastanawiamy? Uchwyty na akcesoria fryzjerskie. Dzięki nim maszynka do golenia czy suszarka do włosów będą zawsze pod ręką.

Chromowane uchwyty na suszarki do włosów występują w wielu kształtach i rozmiarach. Zamontowanie ich w najbardziej intuicyjnym dla fryzjera miejscu jest kluczem. Każdy ma swój własny styl. Uchwyty na suszarki stojące to również opcja, jeśli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca. Można też znaleźć uniwersalne uchwyty ścienne, które sprawdzą się z różnymi akcesoriami.

Hoker - ostoja dla nóg

Taboret fryzjerski, znany również jako hoker, może być kluczowym elementem wyposażenia salonu, bez którego wielu stylistom i fryzjerom trudno jest zwizualizować swój dzień. Ponieważ pozwala na stylizację i cięcie włosów w pozycji siedzącej, Takie pozycjonowanie może pomóc fryzjerowi wykonać zaplanowany zabieg w sposób mierzony. Z drugiej strony pozwala odpocząć zmęczonym nogom, jednocześnie umożliwiając im wykonanie pracy.

Większość dzisiejszych hokerów ma kółka i można regulować ich wysokość. Ważne jest, aby krzesło było wygodne. Powinniśmy również dopasować hoker do stylu mebli w naszym salonie, aby nie czuł się on jak ciało obce.

Pomocnik fryzjera pomoże utrzymać porządek

Pomocnik fryzjerski będzie cenną pomocą w salonie. Ten niewielki mebel na kółkach może pomóc nam w utrzymaniu porządku na stanowisku pracy. Wszystkie narzędzia można przechowywać w jednym miejscu, dzięki przenośnemu blatowi, półkom i szufladom. Można je również łatwo przenosić i sprzątać. Nawet najmniejsze akcesoria, takie jak nożyczki czy grzebienie będą łatwo dostępne dzięki pomocnikowi fryzjerskiemu.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę rozmiar tego mebla przed zakupem. Choć pomocnik będzie miał więcej półek i szuflad, zajmie też sporo miejsca. W małych salonach dobrze jest wybrać mniejsze rozwiązania, ponieważ pomocnik może stać się uciążliwy i blokować cenną przestrzeń. Alternatywą dla tradycyjnych narzędzi fryzjerskich są bardziej specjalistyczne akcesoria. Możemy znaleźć pomocniki do koloru z miseczkami na farbę oraz meble z wbudowanymi timerami, które odmierzą czas potrzebny na wykonanie określonych zabiegów.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz