28 Maj 2024

Czy salon może korzystać ze stylistyki skandynawskiej?

img

Blog

Czy salon może korzystać ze stylistyki skandynawskiej?

Dla wielu osób aranżacja salonu jest trudna. Wystrój salonu może mieć znaczący wpływ na jego popularność. Jeśli zależy nam na funkcjonalności i dodaniu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, ważny jest wybór odpowiedniego wyposażenia. Styl skandynawski to popularny trend dekoratorski. Czy jednak ten styl dekoracyjny sprawdzi się w salonie fryzjerskim? Ten artykuł będzie próbą odpowiedzi na to pytanie.

Jakie są główne cechy stylu skandynawskiego?

Styl skandynawski to popularny trend dekoratorski, który w ostatnim czasie przetoczył się przez wiele mieszkań i obiektów komercyjnych. Jego główną ideą jest prostota i funkcjonalność. Pomieszczenia skandynawskie charakteryzują się brakiem zbędnych ozdób czy przypadkowości. Wszystkie meble powinny być bardzo proste i lekkie. We wnętrzu powinny dominować jasne kolory. Im lepsze wnętrze, tym więcej bieli, szarości czy beżu. W stylu skandynawskim ceni się smak i kunszt.

Co powinno znaleźć się w skandynawskim salonie fryzjerskim?

Otwierając salon fryzjerski lub zmieniając aranżację już istniejącego, musimy zastanowić się, jaki styl wystroju będzie najlepszy. Jednym z rozwiązań jest trend skandynawski. Jakie elementy powinny znaleźć się w tego typu wnętrzu?

Meble fryzjerskie wykonane z elementami drewna

Skandynawski design charakteryzuje się jasnymi kolorami. Jednak nudne wnętrza mogą być monotonne i zbyt nudne. Każdy mebel może być wykonany z innego naturalnego materiału. Może być wykonany z metalu, kamienia lub drewna. Najlepiej jest kupić meble do salonu, które są wykonane z drewna. Dobrze sprawdzi się konsoleta fryzjerska Loft Ayala, oraz zestaw Florence. Do drewnianej ramy fotela tapicerowanego najprawdopodobniej będziemy mogli dobrać rodzaj tapicerki. Do niemal całej aranżacji możemy dobrać sztuczną skórę, która pokrywa oparcie i siedzisko.

Elegancka i stylowa podłoga

W skandynawskim designie każdy element jest ważny. Nasza podłoga powinna odzwierciedlać naturę i prostotę. Panele są najlepszą opcją, ponieważ mają nieregularne wzory, które imitują wygląd słojów drzewa. Na przykład kolor podłogi powinien pasować do mebli lub innych elementów wyposażenia. Dla tych, którzy nie lubią tego rozwiązania dostępne są również panele winylowe. Mogą one wyglądać jak płytki, kafelki, gres, a nawet drewno w zależności od ich rodzaju. Są łatwe w montażu, więc są często stosowane przez osoby, które chcą zaoszczędzić czas.

Minimalistyczny projekt ściany

Skandynawskie ściany często malowane są białą farbą. Ważne jest, aby przy wyborze takiego rozwiązania wybrać emalię, która jest odporna na zarysowania i ścieranie. Powinna ona mieć również powłokę hydrofobową, która pozwoli na dokładne wyczyszczenie ścian, gdy się zabrudzą. Taka aranżacja może wyglądać bardzo nudno, zwłaszcza w dużych pomieszczeniach. Warto dodać do wnętrza kamień ścienny lub cegłę w jaśniejszym kolorze. Dzięki temu wnętrze od razu zyska niepowtarzalny charakter.

Jasne dodatki

Styl skandynawski i salon fryzjerski łączy jedno: nie ma tam miejsca na zbędne akcesoria. Wszystkie akcesoria powinny być przydatne i mogą pomóc nam w wykonywaniu określonych zadań lub czynności. Unikaj zbierających kurz bibelotów, starych plakatów i innych elementów, które mogłyby zniechęcić klientów. Dobrze sprawdzą się kwiaty doniczkowe w jasnych, pięknych donicach z delikatnymi zdobieniami. Wprowadzą one do wnętrza domową atmosferę. O rośliny musimy odpowiednio dbać. Nieatrakcyjne są zwiędłe liście czy nie do końca wysuszone kwiaty.

Lustra bez ram

W salonie fryzjerskim powinny znaleźć się lustra. Wybierając lustro w stylu skandynawskim, należy postawić na proste lustra. Szklana tafla nie powinna być ukryta za nieporęczną lub wyszukaną ramą. Należy wybrać proste lustro bez ozdobnej otoczki. Jest to zasada minimalizmu. Dzięki temu Twoje wnętrze będzie wyglądało stylowo i optycznie będzie większe.

Delikatne oświetlenie

Bez odpowiedniego oświetlenia salon fryzjerski nie będzie dobrze funkcjonował. Musimy wybrać najlepsze lampy skandynawskie. Zazwyczaj mają one dużo światła. Można wykorzystać kule z mlecznego szkła lub metalowe klosze, a także ceramiczne bloki świetlne. Inną opcją są lampy wiklinowe. Bez względu na to, który typ wybierzemy, ważne jest, aby wybrać żarówki energooszczędne, które dają jasne światło o barwie zbliżonej do światła naturalnego. Możemy również wybrać lampy ścienne, które pasują do głównych lamp sufitowych, jeśli potrzebne są dodatkowe źródła światła.

Czy warto wybrać styl skandynawski do salonu fryzjerskiego?

Skandynawski design to ponadczasowy i piękny trend dekoratorski. Każdy rodzaj aranżacji wnętrz ma swoje wady. Skandynawski minimalizm nie zawsze jest chętnie wybierany do salonu fryzjerskiego. W takich placówkach powinny dominować jasne kolory. Mogą one jednak nie być zbyt użyteczne. Wynika to z faktu, że na białych lub kremowych meblach łatwo mogą pojawić się plamy lub trudne do usunięcia zabrudzenia. Trzeba być przygotowanym na częste, żmudne sprzątanie. Zaplanowanie wnętrza nie jest trudne, jeśli ma się wizję. Taki wystrój zostanie doceniony przez klientów.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz