13 Czerwiec 2024

Oto style, które sprawdzą się w wielkomiejskim salonie fryzjerskim.

img

Blog

Oto style, które sprawdzą się w wielkomiejskim salonie fryzjerskim.

W dużych miastach salon fryzjerski można znaleźć niemal wszędzie. Ze względu na dużą konkurencję, aby odnieść sukces należy posiadać szeroki asortyment i wyjątkowe umiejętności. Klienta należy zachęcić do odwiedzenia naszego lokalu na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest odpowiedni wystrój wnętrza. Jakie style aranżacji wnętrz najlepiej sprawdzą się w dużym salonie fryzjerskim? To wszystko jest tutaj!

Czego unikać w salonie fryzjerskim w dużym mieście?

Wiele osób ma duże możliwości w dużych miastach. Otwierając salon fryzjerski w Krakowie czy Poznaniu pamiętaj, że zawsze jest konkurencja. Walka o klientów toczy się zarówno w sieci, jak i w realu. Warto pomyśleć o tym, jak przekonać klienta, gdy już urządzamy lokal. Każdy z nas ma dobrą pamięć wzrokową. Odpowiedni wystrój wnętrza jest kluczowy. Minimalistyczny i prosty wystrój wnętrza nie zawsze jest dobrym pomysłem w przypadku dużych miast. Nasz salon będzie "tonął" na tle pozostałych przez zastosowanie jednolitych kolorów, niewyróżniających się form i brak elementów przyciągających wzrok. Lepiej przekroczyć oczekiwania klientów, decydując się na odważniejszą aranżację.

Jaki jest najlepszy sposób na aranżację salonu fryzjerskiego w obrębie dużego miasta?

W dużym mieście musimy się wyróżniać. Klientów do odwiedzenia naszej oferty powinien skusić szyld lub dekoracja, która znajduje się na zewnątrz budynku. Nie powinien być on zbyt nachalny, ani tandetny, gdyż to zniechęci nowych klientów. Osoby, które wchodzą do naszego salonu powinny od razu poczuć niesamowity charakter. Jakie style wystroju mogą sprawić, że salon będzie się wyróżniał i tętnił życiem?

Styl industrialny

Przy projektowaniu przestrzeni mieszkalnej warto wziąć pod uwagę urokliwy i bardzo popularny styl industrialny. Wnętrza te charakteryzują się naturalnymi materiałami zestawionymi z białymi, szarymi lub czarnymi kolorami. W pomieszczeniach industrialnych dobrze sprawdzają się kamień, drewno, cegła i metal. Czynnik wow jest zapewniony, gdy dodamy odpowiednie dodatki. Taka aranżacja będzie odzwierciedlać unikalny charakter i styl naszego salonu fryzjerskiego.

Styl boho

Większość stylów wnętrzarskich można opisać opisując ich podstawowe zasady. Boho to zupełnie inny styl. Ten trend jest mieszanką pomieszania i zagubienia. Mamy nieskończone możliwości, ponieważ nikt nie ustalił jego założeń. Należy przypomnieć sobie kolory, które kojarzą się z krajami azjatyckimi, nietypowe faktury i wzory oraz rozwiązania, z których słynęły lata 60. i 70. Możemy być pewni, że ta aranżacja sprawi, że wybierając ją, wyróżnimy się na tle innych.

Styl "pop art

Kultura masowa to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, bez której większość ludzi nie wyobraża sobie życia. Dlaczego nie wprowadzić jej do swojego salonu? Nasz salon można przekształcić we wnętrze inspirowane pop artem, z neonowymi kolorami, barwnymi dodatkami i tapetą przypominającą komiks. Taki salon fryzjerski przypadnie do gustu wielu osobom. Nie zapominajmy, że większość ich klientów będzie w wieku od 18 do 40 lat.

Styl prowansalski

W salonie fryzjerskim można również wykorzystać styl prowansalski. Salon będzie się czuł ciepło, przytulnie i zachęcająco z wykorzystaniem bieli i szarości wraz z motywami kwiatowymi i żywymi kwiatami. Klienci pokochają uczucie bycia w salonie jak w domu. Wnętrze nie będzie zbyt sterylne ani nudne.

Styl glamour

O tym, że salon fryzjerski w stylu glamour pisaliśmy już nie raz. Jeśli szukacie luksusowego wnętrza pełnego blasku i przepychu, warto zwrócić uwagę na taki trend. Salon będzie wyglądał elegancko i stylowo. Musimy jednak pamiętać, że taki salon może sprawić, że nasi klienci odczują, że jest on bardzo drogi. Nie odstraszajmy potencjalnych klientów.

Styl retro/vintage

Wnętrza, które inspirowane są stylistyką retro są obecnie bardzo popularne. Połączenie starych rozwiązań z nowoczesnym wyposażeniem pozwoli stworzyć salon, który będzie jednocześnie ciepły i zachęcający. Postawmy na nasycone kolory sparowane ze stonowaną szarością oraz meble o nietypowych fakturach i pikowaniach.

Styl shabby chic

Styl shabby chic stanowi świetny wybór do kobiecego salonu fryzjerskiego. Ten styl to połączenie retro i nowoczesności, z nutą pasteli. W takim wnętrzu powinny znaleźć się jasne, pudrowe róże oraz lekko pożółkłe biele. Te kolory stworzą uroczą, stylową i bardzo kobiecą przestrzeń życiową, która jest zarówno wyjątkowa, jak i ma niesamowity charakter.

Styl futurystyczny

Czasami salon fryzjerski w stylu futurystycznym może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jest to bardzo specyficzny trend, który będzie miał swoich zwolenników, ale i krytyków. Wystrój powinien być w tym przypadku bardzo prosty. Umeblowanie powinno być przejrzyste i wykorzystywać klasyczne kolory, takie jak czerń czy biel. Dla bardziej widocznego akcentu można użyć jednego z cieplejszych lub intensywnych kolorów.

Meble powinny mieć formę, która nie jest bardzo oczywista. Minimaliści i proste linie nie są tu polecane. Im więcej oryginalnych elementów można dodać, tym lepiej. Tutaj kluczowe są fotele na nóżkach oraz myjki z geometrycznymi półkami lub wykończeniami na wysoki połysk. Znalezienie odpowiednich mebli może być trudne. Styl futurystyczny wciąż nie jest zbyt popularny, więc znalezienie odpowiedniego wyposażenia, dodatków czy innych akcesoriów może być trudne.

A co ze stylem ludowym?

Otwierając salon w wyjątkowym regionie, takim jak Podhale, Kaszuby, warto wrócić do korzeni. Może się okazać, że zaledwie kilka tradycyjnych elementów może sprawić, że salon odniesie sukces. Z pewnością, umieszczając je w swoich salonach, zyskamy poparcie osób, które cenią sobie związek z historią i tradycjami regionu.

A może kreatywność?

Nasza wyobraźnia i kreatywność może sprawić, że salon fryzjerski będzie wyjątkowy i niezwykły. Niech Twoja wyobraźnia szaleje, gdy projektujesz swój salon. Choć zadanie to dla wielu może być zniechęcające, to ostatecznie doprowadzi do powstania samych wspaniałych pomysłów. Uważajmy, aby nie przesadzić ze zbyt dużą ilością elementów. Chociaż wspaniale jest inspirować się wieloma stylami wnętrz, powinniśmy pamiętać o starym powiedzeniu: "Zbyt wiele nie jest zdrowe."

Jakie są inne style wnętrzarskie?

Istnieje wiele stylów wnętrzarskich, które można wykorzystać przy planowaniu przestrzeni mieszkalnej w dużym mieście. Warto przyjrzeć się wielu inspiracjom, zanim zdecydujemy się na styl rustykalny, eklektyczny, nowojorski, żeglarski czy kolonialny. Styl modernistyczny, ekscentryczny czy szeroko rozumiany orientalny również może zawierać wiele ciekawych elementów. Pamiętajmy, aby zawsze wyróżniać się na tle innych, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Mamy nadzieję, że nasze słowa zainspirowały Was do podjęcia działań. Życzymy Wam wielu sukcesów i trzymamy kciuki za niesamowite aranżacje.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz