17 Kwiecień 2024

Przegląd suszarek do włosów

img

Blog

Przegląd suszarek do włosów

Suszenie włosów może zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli są one grube lub długie. Zbyt długie trzymanie urządzenia w dłoni może być niewygodne. Lekka suszarka do włosów to najlepszy wybór, niezależnie od tego, czy szukamy sprzętu do salonu, czy do domu.

Jaka jest idealna waga takiego urządzenia? Jakie modele są lekkie i łatwe w obsłudze? Przeczytaj nasz poradnik, aby się tego dowiedzieć!

Gamma Piu XCell - ultralekka suszarka do włosów

Profesjonalna suszarka Gamma Piu XCell to nasza pierwsza rekomendacja. Model ten przeznaczony jest do salonów fryzjerskich i barberskich. Ten model polecamy, jeśli bardzo często suszysz włosy i pomagasz w tym swoim córkom. Dlaczego.

Ta suszarka do włosów jest niezwykle lekka i jedna z najpopularniejszych na polskim rynku. Waga tego modelu to 290 g. Ledwo poczujesz ją w swoich rękach. Jej uchwyt jest tak wyważony, że nie wyślizguje się z rąk i ramion. Jest to szczególnie ważne dla fryzjerów.

Warto zaznaczyć, że urządzenie, mimo że jest lekkie, jest niezwykle mocne i szybko radzi sobie z mokrymi pasmami. Robi to dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, która zasysa powietrze pod kątem 360 stopni. Pozwala to na lepszą filtrację. Maksymalna moc to 110 000 obrotów na minutę. W urządzeniu dostępnych jest 12 opcji ciepła. Urządzenie zawiera również cztery nasadki oraz dyfuzor, dzięki którym można skuteczniej stylizować wszystkie rodzaje włosów.

Model ten jest godny polecenia, jeśli szukasz lekkiej i bardzo wydajnej suszarki do włosów.

Suszarka do włosów Gamma Piu jest lekka - 290g i oferuje aż 12 opcji ciepła.

RL Forte Pro 2020H - Elegancka i lekka suszarka do włosów.

Model RL Forte Pro 2020H również warto rozważyć, jeśli szukamy lekkiej suszarki do włosów, ale nie tak drogiej jak Gamma Piu XCell. Choć jest lżejsza od RL Forte Pro 2020H, to nadal jest bardzo praktyczna i wygodna. Jej waga 320g jest bardzo lekka. Polecamy ją do salonów, ale sprawdzi się również w użytku prywatnym. Suszarka ta jest niezwykle zgrabna i wydajna. Maksymalna moc silnika to aż 100 000 obrotów na minutę

Posiada również trzy ustawienia prędkości oraz trzy ustawienia temperatury. Jej główną zaletą jest jonizacja powietrza. Dzięki temu włosy mniej się puszą i nie elektryzują. Nadaje włosom piękny połysk i nawilżenie. RL Forte Pro 2020H posiada również funkcję automatycznego czyszczenia, dzięki czemu filtr nie brudzi się.

Waga suszarki do włosów RL Forte Pro2020H wynosi 320g.

Gamma Piu Aria Dual ionic Rose Gold - lekka suszarka do włosów z jonizacją

Teraz przyszedł czas na Gamma Piu Aria Dual Ionic Rose Gold. Jest to lekka suszarka do włosów, która waży 390g i wykorzystuje specjalną technologię suszenia . Posiada E. T. C., która tworzy spiralny obieg powietrza. Dzięki temu powietrze wnika głębiej we włókna włosów, co pozwala włosom szybciej wyschnąć.

Model ten wyposażony jest we wbudowany generator jonów oraz włącznik/wyłącznik. Będziesz miała piękne, gładkie, nawilżone i nieelektryzujące się zamki, jeśli ustawisz urządzenie na opcję ION. Objętość, teksturę i puszystość włosów nadasz przełączając się na wersję O. Warto również zaznaczyć, że suszarka ta jest bardzo cicha. Dzięki temu idealnie nadaje się do salonu i do użytku domowego.

Jest to również bardzo kobiece i estetyczne rozwiązanie ze względu na swój odcień rose gold.

Suszarka 390 g Gamma Piu Aria Double Ionic Rose Gold polecana jest do użytku prywatnego i profesjonalnego.

Gamma Piu E.T.C. LIGHT Chrome Premium - kompaktowa i lekka

W ofercie można znaleźć również lekkie suszarki do włosów, które są bardzo kompaktowe. Można je zabrać na wakacje, na siłownię czy na basen. Gamma Piu E. T. C. Chrome Premium to model idealny. Jego waga wynosi 430 g . Urządzenie jest również bardzo smukłe. Mierzy 18,5 cm długości.

Jest małe i lekkie, a mimo to doskonale suszy włosy. Dzieje się tak dzięki technologii E. T. C., którą już omówiliśmy. Powietrze wnika głębiej we włosy, co przyspiesza suszenie. Pomaga to również w utrzymaniu odpowiedniego wyglądu włosów. Na uwagę zasługuje fakt, że model ten posiada powłokę turmalinową. Dzięki temu włosy będą wyglądały na lśniące i błyszczące.

Gamma Piu E. T. C. LIGHT Chrome Premium to suszarka o wadze 430 g, wyposażona w technologię E. T. C. Posiada również kratkę z powłoką turmalinową.

Gamma Piu Relax Sile - Cicha i lekka suszarka do włosów

Ostatnia suszarka do włosów w dzisiejszym zestawieniu jest najcięższa, ale nadal lekka. Jest to Gamma Piu Relax Silent , która waży aż 480g. Może się to wydawać dużo, biorąc pod uwagę poprzednie propozycje. Należy pamiętać, że stare modele mogą ważyć ponad 700g. Jest to jednak nadal świetny wynik, który bardzo szybko zauważysz. Każdy gram jest ważny podczas długotrwałego suszenia włosów.

Dlaczego warto wybrać właśnie ten model? Wyróżnia go technologia E. T. C. oraz wysoka wydajność. Dodatkowo grill pokryty srebrem 999%0 uwalnia nanocząsteczki Ag+. Dzięki tym wszystkim cechom możesz szybko wysuszyć włosy i zachować piękny wygląd.

Waga suszarki Gamma Piu Relax Si wynosi 480 g. Jest to i tak świetny wynik w porównaniu z innymi modelami.

Jak widać, łatwo jest znaleźć lekką suszarkę do włosów. Lżejszy model może mieć więcej funkcji niż większe urządzenie. Warto zainwestować w lekkie rozwiązania, aby zapewnić sobie maksymalny komfort użytkowania.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz