22 Luty 2024

Maszynki Wahl - ranking

Narzędzia, których używa fryzjer są niezbędne w jego pracy. Trudno wyobrazić sobie pracę w salonie fryzjerskim bez posiadania odpowiednich maszynek do włosów. Dziś pokażę Wam maszynki do strzyżenia włosów jednego z najpopularniejszych producentów na świecie - Wahl.

 

Amerykańska firma Wahl działa w wielu krajach na całym globie. Kupując sprzęt fryzjerski Ermila czy Moser tak naprawdę kupujesz produkty koncernu Wahl. Marka ta jest liderem w dziedzinie sprzętu do stylizacji włosów.

 

Wiemy, że maszynki do strzyżenia włosów to niezbędny element wyposażenia każdego profesjonalnego salonu fryzjerskiego. W poszukiwaniu najlepszych maszynek warto wziąć pod uwagę maszynki do strzyżenia Wahl. Dowiedz się, jakie maszynki powinieneś mieć w swoim salonie, sprawdzając nasz ranking.

 

Maszynki do włosów Wahl - ranking

1
ranking-photo
Wahl Legend Cordless

Wahl Legend to wysokiej jakości maszynka do strzyżenia od wiodącego producenta maszynek. Połączenie ostrza klinowego ze specjalnie zaprojektowanym suwakiem ostrza pozwala na tworzenie płynnych przejść. Technologia Crunch Blade wytwarza ostry, chrzęszczący dźwięk podczas strzyżenia. Dzięki temu Twój stylista słyszy, że włosy są ścinane. Efektem jest gładkie, czyste cięcie.

Wahl Legend Cordless Razor to maszynka akumulatorowa z metalową dźwignią. Jest trwała i solidna z ostrzem ze stali chromowanej, które można regulować bez nasadek. Brzytwa w kształcie klina jest idealna do golenia grubszych i sztywniejszych włosów niż inne ostrza. Mocny silnik prądu stałego zapewnia stałą moc przez ponad 100 godzin po naładowaniu (wskaźnik LED). Można również pracować z przewodem. Maszynka jest idealna dla każdego salonu fryzjerskiego lub domowego

859,00 zł

Kup teraz
2
ranking-photo
Wahl Senior Cordless

Wahl Cordless Senior ma najmocniejszy silnik, który generuje większą prędkość ostrza i zwiększony moment obrotowy, aby zapewnić większą siłę cięcia. Technologia litowo-jonowa jest lekka, wydajna i mocna. Akumulatory litowo-jonowe są bardziej wydajne i trwałe, pozwalają na nawet 70 minut pracy po zaledwie 70 minutach ładowania. 

Wahl Cordless Senior Razor wyposażona jest w ostrze, które potrafi golić bardzo blisko powierzchni skóry, jednocześnie goląc z dużą prędkością. Urządzenie poradzi sobie również z nawet najtrudniejszymi rodzajami włosów. Wahl Cordless Senior Razor jest cicha, a materiały, z których została wykonana sprawiają, że jest trwała i sztywna, dzięki czemu nie odkształca się.

 

949,00 zł

Kup teraz
3
ranking-photo
Wahl Magic Clip Cordless V5

Maszynka do strzyżenia włosów Wahl Cordless Magic Clip to profesjonalne narzędzie bezprzewodowe. Posiada zasięg działania od 0,8mm - 2,5mm. W zestawie znajduje się osiem plastikowych nasadek w zakresie od 1,5mm do 2,5mm. Maszynka posiada ostrze Staggertooth Blade, które pozwala na szybsze zbieranie włosów i optymalne ich mieszanie. Ostrze z technologią Crunch pozwala na szybką, dokładną i bezproblemową pracę. Maszynka Wahl Cordless Magic Clip wyposażona jest w wygodną, stożkową dźwignię, a także w akumulatory litowo-jonowe, które pozwalają na 90 minut pracy bezprzewodowej. Możesz pracować bezprzewodowo lub za pomocą kabla. Brzytwa gwarantuje, że każde cięcie będzie dokładne i precyzyjne.

 

849,00 zł

Kup teraz
4
ranking-photo
Wahl Super Taper Cordless

Profesjonalna maszynka akumulatorowa Wahl Super Taper Cordless dzięki precyzyjnemu ostrzu ze stali nierdzewnej i chromowanemu idealnie nadaje się do salonów fryzjerskich. Posiada również regulowaną długość strzyżenia oraz mocny silnik V5000 z akumulatorem Pro Lithum. Możesz mieć pewność, że maszynka będzie działać przez 90 minut, nawet podczas strzyżenia włosów, które są sztywne i trudne. Duża moc ułatwia strzyżenie włosów bez konieczności dotykania. To w dużej mierze zasługa chromowanego, precyzyjnego, metalowego noża o szerokości 40 mm z regulacją długości cięcia. Maszynka posiada 4 wymienne nasadki o wymiarach 3, 6, 10 i 13.

499,00 zł

Kup teraz
5
ranking-photo
Wahl Balding

Maszynka Wahl Balding 5 Star ma tak drobne ząbki, że jest w stanie stworzyć najkrótszą na świecie fryzurę. Dzięki niej możesz uzyskać wymarzoną łysinę, bez zachodzenia na siebie zębów. Brzytwa nadaje się do wszystkich rodzajów włosów i może ciąć zarówno grube, jak i cienkie włosy. Posiada dwie głębokości plastikowych nasadek 1,5 i 4 mm oraz długość cięcia 0,4 mm

399,00 zł

Kup teraz

Czym charakteryzuje się dobra maszynka do strzyżenia włosów?

 

Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze maszynki do strzyżenia. Solidny sprzęt to gwarancja wieloletniej trwałości. Dowiedz się, jakie czynniki powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze maszynki.

 

  • - Przewodowość lub bezprzewodowość maszynki. Maszynki bezprzewodowe są wygodne, bo nie mają plączącego się przewodu, ale trzeba pamiętać o regularnym ładowaniu.
  • - Jaka jest jej waga i czy jest wygodna. W salonie fryzjerskim ważna jest waga maszynki. Im lżejsza jest jej obudowa, tym łatwiej będzie Ci ścinać włosy.
  • - Czy ma wymienne ostrza. Im więcej ma końcówek, tym więcej stylów możesz z nią stworzyć.
  • - Jaki ma typ silnika i jaką ma moc. W salonie fryzjerskim czy kosmetycznym mocny silnik to podstawa. W maszynkach Wahl są dwa rodzaje silnika: obrotowy i elektromagnetyczny. Silnik elektromagnetyczny jest mocniejszy, ale jest też nieco cięższy.

 

Rodzaje silników stosowanych w maszynkach do włosów

Silnik jest sercem każdej maszynki do włosów. Wahl w swoich profesjonalnych produktach stosuje dwa różne rodzaje silników:

 

  • Silniki elektromagnetyczne stosowane w golarkach przewodowych znane są z wyjątkowej trwałości, ale i większej wagi. Są one jednak niemal niezniszczalne. Ostrze porusza się jak wycieraczka samochodowa, a włoski po bokach będą ścinane wyżej niż na środku.
  • Silniki obrotowe są stosowane w ostrzach golarek przewodowych, które poruszają się w prostej, równoległej linii.

 

Konserwacja maszynki do włosów

 

Kluczem do długowieczności golarki jest jej właściwa konserwacja. Mam tu na myśli zarówno silnik, jak i ostrza. Jakiś czas temu opublikowaliśmy artykuł na temat częstych błędów popełnianych przez ludzi podczas dbania o maszynki do golenia. Dziś omówimy jedynie techniczny aspekt tego zagadnienia.

 

Utrzymuj ostrze w czystości, regularnie usuwając włosy, które utknęły pod lub na ostrzu. Nałóż olej na ostrze podczas pracy maszynki. Podczas nakładania oleju trzymaj maszynkę w dół. Zapobiegnie to przypadkowemu przedostaniu się oleju do silnika maszynki. Może to uszkodzić silnik, a nawet spowodować jego eksplozję.

 

Jak wybrać najlepszą maszynkę do włosów?

 

Maszynki do strzyżenia włosów Wahl można podzielić na różne segmenty. Pierwszy segment to seria Wahl Legend, która jest profesjonalną maszynką do strzyżenia włosów przeznaczoną dla salonów fryzjerskich.

 

Sprzęt oznaczony pięcioma gwiazdkami przeznaczony jest dla fryzjerów. Dobrą opcją jest również Senior, linia mniej popularna w Polsce, ale której produkty mogą być używane zarówno w salonach fryzjerskich, jak i barberskich.

 

Co ważne, do większości maszynek Wahl dołączony jest zestaw do konserwacji maszynki, a także dodatkowe przekładki. Dzięki temu oferta cieniowania włosów jest kompletna.

 

Ranking maszynek Wahl - podsumowanie

 

Maszynki Wahl to najlepszy wybór dla każdego profesjonalnego salonu fryzjerskiego, salonu fryzjerskiego lub do użytku domowego. Możesz mieć pewność, że ten zakup będzie służył przez wiele lat i zapewni Ci wiele precyzyjnych, efektownych fryzur. Twoi klienci będą zachwyceni efektami. Brzytwy Wahl możesz ostrzyć samodzielnie. Są one lekkie i wygodne w użyciu. Na stronie internetowej sklepu, który sprzedaje profesjonalne narzędzia fryzjerskie, znajdziesz wspomniany sprzęt i maszynki