28 Maj 2024

Golarki do brody - ranking

Regularne golenie się zwykłą maszynką może szybko stać się rutyną, ale może też być denerwujące. Nawet jeśli jesteś wprawnym golarzem od wielu lat, co jakiś czas może dojść do zacięcia. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy się spieszysz lub nie nałożyłeś wystarczającej ilości kremu i pianki. Z jednorazówkami jest tak samo. Może Cię też denerwować ciągłe płukanie włosów wplątanych w ostrza. Jeśli masz gęsty zarost, ważne jest, aby regularnie wymieniać klasyczną maszynkę na nowszą. Brzytwy powinieneś wyrzucić już po jednym lub dwóch goleniach. Co to wszystko oznacza? Oznacza to, że stale wydajesz pieniądze.

 

Czy golarka elektryczna jest lepsza od brzytwy czy maszynki do golenia?

 

To wszystko zależy od Twoich potrzeb. Klasyczna maszynka jest w porządku, jeśli chcesz mieć gładką skórę na szyi i twarzy. Natomiast golarka elektryczna zapewni Ci wygodę użytkowania bez zacięć i łatwość obsługi. Dzięki niej znacznie łatwiej usuniesz zarost i uchronisz swoją skórę przed wieloma bolesnymi skaleczeniami. Ponieważ ostrza golarki elektrycznej nie dotykają Twojej twarzy, jest to możliwe.

 

Golarki foliowe czy golarki rotacyjne?

 

Na rynku dostępne są dwa rodzaje elektrycznych golarek męskich: rotacyjne (głowica) i foliowe. Folia jest cieńsza niż arkusz wykonany z papieru i metalu, ma małe otwory. Gdy przesuniemy urządzenie prostopadle po twarzy, zarost wejdzie w nie. Następnie ostrza służą do przycinania włosków. Klasyczna maszynka foliowa najlepiej sprawdza się w przypadku zarostu, który rośnie w jednym kierunku. U panów jest to niemożliwe, więc trzeba być wspaniałomyślnym. Folia zastosowana w różnych modelach będzie różnić się wielkością i kształtem, a także ilością modułów pokrytych folią. Najlepsze modele mają wiele modułów. Dają one lepsze rezultaty w goleniu.

Natomiast w golarkach rotacyjnych element tnący tworzą zazwyczaj 2 do 3 pierścieni. Często widuje się je jako foliowe płytki, które są ułożone w okrągły wzór. Płytki te są nieco grubsze niż te stosowane w golarkach foliowych. Urządzenie to nie jest tak precyzyjne w przycinaniu zarostu jak golarki foliowe. Ich zaletą jest natomiast szybkość działania. Mogą golić szybciej i skuteczniej. Lepiej też radzą sobie z niesfornym zarostem, który rośnie w różnych kierunkach. Aby prawidłowo się ogolić, należy delikatnie prowadzić je po twarzy kolistymi ruchami.

 

Ważne jest jednak, aby unikać najtańszych technologii golenia. Nawet jeśli sprzęt może wydawać się w porządku, najprawdopodobniej rozczaruje i odstraszy. Zwłaszcza jeśli masz twardy lub nieprzewidywalny zarost. Nie rozpaczaj, jeśli już wcześniej miałeś z tym do czynienia. Ten poradnik pomoże Ci wybrać maszynkę, która sprawi, że golenie będzie łatwiejsze i mniej bolesne. Wyeliminuje też ból związany z używaniem tradycyjnej maszynki do golenia.

 

Ranking golarek do brody

 

Jeśli już wiesz jaka golarka odpowiadała Twoim potrzebom, to mamy do wyboru 6 modeli, najchętniej wybieranych przez klientów. Wszystkie te modele są dostępne do wglądu dla Ciebie.

1
ranking-photo
Golarka Babyliss Pro FX3

Model FX3 jest uważany przez wielu fryzjerów za najlepszą golarkę na rynku. Posiada szybki silnik prądu stałego, który pracuje z prędkością 10 000 obr/min oraz podwójną głowicę pokrytą ultracienką, hipoalergiczną folią tytanową. Jest lekka i dobrze wyważona, dzięki czemu idealnie nadaje się do wyrównywania linii włosów i brody.

FX3 firmy BaBylissPRO to narzędzie przeznaczone dla profesjonalistów. Wyposażona jest w wydajny silnik oraz ultracienki, antyalergiczny system ruchomych folii. Dzięki temu zapewnisz swoim klientom dokładne golenie i maksymalny komfort. Tryby bezprzewodowy i przewodowy mogą być używane do trzech godzin każdy

649,00 zł

Kup teraz
2
ranking-photo
Andis TS-2 golarka bezprzewodowa

Golarka do brody zapewnia dokładne golenie, co przydaje się do wykończenia golenia przy konturze włosów i wzdłuż linii brody. Poradzi sobie również z kilkudniowym zarostem. Minimalna długość folii golącej wynosi 0,05 cm. Szerokość folii do golenia wynosi 46 mm. W zestawie znajduje się również nasadka z folii ochronnej. Silnik obraca się z prędkością 9000 obrotów na godzinę. Golarka waży 140 gramów. Wyposażona jest w podwójną folię hipoalergiczną oraz powłokę pokrytą złotym tytanem, dzięki czemu nie podrażnia wrażliwej skóry.

W pełni naładowana maszynka wystarcza na 80 minut pracy. Istnieją dwie opcje pracy bezprzewodowej: jedna polega na podłączeniu do źródła zasilania, a druga jest bezprzewodowa. Model TS-2 posiada w zestawie stacjonarną ładowarkę oraz gumowane elementy, które zapewniają pewny chwyt w dłoni.

419,00 zł

Kup teraz
3
ranking-photo
Babyliss golarka FX2 FXFS2GSE Gunsteel

Profesjonalne maszynki Babyliss są przeznaczone do uzyskania nieskazitelnych wykończeń i cieniowania. Mogą być używane do gładkiego golenia i wyrównywania linii włosów. System ultracienkich folii zapewnia dokładne golenie, które jest bezpieczne i delikatne, nie podrażniając skóry. Jej doskonale wyważona konstrukcja sprawia, że jest bardzo wygodna w użyciu. W pełni metalowa obudowa jest zarówno elegancka, jak i niezwykle trwała. W celu regularnej konserwacji można łatwo zdjąć folię golącą. Aby wyłączyć golarkę, wystarczy przykryć ją ochronną osłoną. Za pomocą golarki można golić zarost na różnych długościach, tworzyć różne odcienie zarostu, przycinać włosy do idealnej długości i wykańczać stylizację bez podrażnień

 

619,90 zł

Kup teraz
4
ranking-photo
Andis TS-1 Golarka bezprzewodowa

Golarka Andis TS-1 może być Twoją tajną bronią podczas podróży służbowych i męskich wypadów w dzicz za miastem. Pozwoli Ci na szybkie i dokładne golenie, nawet w niesprzyjających warunkach. Poradzi sobie zarówno z kilkudniowym zarostem, jak i gładkim goleniem. Ostrze jest chronione przed podrażnieniami przez hipoalergiczną powłokę. Tnie szybko i pewnie.

Golarka po naładowaniu może pracować nawet do 80 minut. To wystarczający czas, aby albo zadbać o siebie, albo używać jej wielokrotnie bez konieczności ładowania. Wytrzymały akumulator litowo-jonowy szybko się ładuje i jest lekki. Wpływa to również na wagę urządzenia. Z maszynki Andis TS-1 można korzystać zarówno bezprzewodowo jak i z przewodem.

 

370,00 zł

Kup teraz
5
ranking-photo
Wahl Mobile Travel Shaver - golarka

Golarka Wahl Mobile Travel Shaver jest mała i lekka, co czyni ją świetnym produktem dla podróżników. Jest to golarka bezprzewodowa i wyposażona w mocny akumulator, który wystarcza na 45 minut pracy. W zestawie znajdują się dwa etui: jedno na cały zestaw, jedno na maszynkę do golenia i jedno na szczoteczkę do czyszczenia. W zestawie znajduje się również zapasowy zestaw do strzyżenia. Golarka może być używana do podcinania, golenia na zero i wykańczania fryzury po goleniu. Choć urządzenie świetnie wyłapuje krótkie włoski, nie można go używać do ich przycinania. Sprzęt nie jest przeznaczony do golenia zarostu na twarzy.

 

 

79,50 zł

Kup teraz
6
ranking-photo
ANDIS ReSURGE Shaver

Golarka Andis reSurge to nowość na polskim rynku. Posiada tytanowe hipoalergiczne folie oraz złotą powłokę zmniejszającą podrażnienia. Pomiędzy nimi zintegrowane jest ostrze typu trymer, dzięki któremu golenie jest gładsze. Ruchoma głowica dopasowuje się do konturów i kształtu głowy oraz twarzy, zapewniając gładki poślizg. Nową golarkę można myć w wodzie i jest łatwa w czyszczeniu, więc klienci nie muszą czekać podczas jej mycia. Antypoślizgowy, ergonomiczny uchwyt zmniejsza obciążenie nadgarstków

 

899,00 zł

Kup teraz

Jak działa golarka do brody?

 

Budowa golarki do brody będzie determinowała sposób jej działania. Najpopularniejsze modele to głowicowe (lub rotacyjne), które mają dwa, trzy lub cztery pierścienie z ostrzami. Osłony oddzielają je od skóry. Są elastyczne i można je dopasować do kształtu głowicy. Dostępne są również urządzenia foliowe, które posiadają specjalną folię z otworami pod wieloma kątami. Wyłapuje ona włosy i przycina je do pożądanej długości, często bardzo blisko skóry. Golarka głowicowa polecana jest mężczyznom, którzy chcą przyciąć włosy w wyjątkowy sposób.

 

Golarka do długiego zarostu - jaka będzie najlepsza?

 

Dla mężczyzn z długim zarostem, którzy potrzebują jedynie lekkiego przycięcia włosów, polecana jest maszynka z trymerem. Narzędzia te pozwalają na precyzyjną stylizację i mogą być wykorzystywane do zmniejszania długości brody. Jeśli sprzęt służy do całkowitego zgolenia zarostu, wybór będzie zależał od gęstości włosów i rodzaju skóry. Dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, dobrym wyborem będzie maszynka foliowa. Można ją stosować nawet na mokro. Urządzenie rotacyjne jest lepsze, jeśli zarost jest gęsty i twardy. Dzięki niemu łatwiej kontrolować kierunek wzrostu włosów. Maszynka z głowicą nie jest tak skuteczna w cięciu brody jak model foliowy.

 

Jaką golarkę do brody powinienem kupić?

 

Jaka jest najlepsza maszynka do brody? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu sprzętu, aby później nie żałować? Ten poradnik pomoże Ci odpowiedzieć na te pytania.

 

Rodzaje

 

Istnieją dwa główne rodzaje golarek do brody: foliowe lub głowicowe oraz obrotowe lub rotacyjne. Oba urządzenia z pierwszej i drugiej grupy mają wyraźne zalety i wady. Znajomość tych różnic może pomóc w podjęciu decyzji. Głowice do urządzeń głowicowych składają się z osłonek i ostrzy, które tworzą pierścienie. Mogą poruszać się w różnych kierunkach i dobrze dopasować się do twarzy. Jest to świetny wybór dla mężczyzn z grubym, twardym zarostem lub tych, którzy zmagają się z zarządzaniem swoimi włosami. Model obrotowy może być trudny w użyciu, ponieważ podczas golenia trzeba wykonywać koliste ruchy. Do urządzeń foliowych dołączona jest folia tnąca wykonana z metalu. Posiada ona otwory, przez które podczas golenia mogą dostać się włosy. Folia jest następnie przycinana. Golarki foliowe są najlepsze dla skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Naskórek nie ma bezpośredniego kontaktu z ostrzami. Dodatkowo głowica jest ustawiona pod kątem w jednym kierunku, co zmniejsza tarcie. Należy pamiętać, że urządzenia foliowe nadają się tylko do krótkiego i delikatnego zarostu.

 

Zasilanie

 

Wybierając golarkę do brody, warto zwrócić uwagę na źródło zasilania. Na rynku dostępne są różne źródła zasilania: urządzenia zasilane sieciowo, akumulatorowo-sieciowe. Trudno jest określić, który model jest najlepszy, ponieważ dużą rolę odgrywają indywidualne preferencje. Najmocniejsze golarki są zasilane sieciowo, ale nie można ich używać w trybie mokrym ze względu na konieczność posiadania gniazdka. Pozwalają na to modele bezprzewodowe i zasilane akumulatorowo-sieciowo. Często są one wygodniejsze, ponieważ nie wymagają prądu. Należy jednak pamiętać o regularnym ładowaniu i wymianie baterii. Warto sprawdzić czas ładowania, aby upewnić się, że nie trwa ono zbyt długo. Zazwyczaj pełne naładowanie baterii trwa od 1 do 8 godzin. Niektóre golarki bezprzewodowe i akumulatorowe posiadają również funkcję szybkiego ładowania. Aby zakończyć stylizację zarostu, wystarczy podłączyć sprzęt do ładowarki na 5 min.

 

Działanie

 

Niektóre urządzenia są ograniczone do pracy na sucho, o czym już wspominaliśmy. Nie zawsze jest to najwygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej. Jeśli golenie na sucho powoduje dyskomfort, warto rozważyć sprzęt do pracy na mokro. Ułatwi to przycinanie zarostu i nie spowoduje podrażnień skóry.

 

Wygoda użytkowania

 

Często słyszy się, że najlepsza maszynka do brody jest łatwa w użyciu. Dzięki temu pielęgnacja brody staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. Aby wygodnie korzystać z maszynki, należy najpierw upewnić się, że można ją dobrze chwycić. Ważne jest, aby sprzęt nie wyślizgiwał się z dłoni. Utrudni to utrzymanie precyzji. Istnieje również możliwość, że sprzęt spadnie na podłogę i spowoduje uszkodzenia. Nie powinien też robić zbyt dużego hałasu. Odgłosy, które wydaje, mogą szybko stać się irytujące. Upewnij się, że wskaźnik baterii znajduje się na modelach zasilanych sieciowo lub bateryjnie. Dzięki temu będzie wiadomo, kiedy należy go podłączyć do ładowarki.

 

Udogodnienia

 

Za pomocą golarki możesz przycinać brodę i stylizować bokobrody. Jeśli zakupi się sprzęt z trymerem, będzie to możliwe. Do niektórych modeli można też dołączyć specjalne nasadki, które pozwolą Ci przyciąć włosy na konkretną długość. Pamiętaj, aby po każdym użyciu wyczyścić maszynkę. Jeśli wybierzesz urządzenie, które można umyć pod bieżącą wodą, nie powinno to stanowić problemu. Ponadto, w większości zestawów znajduje się pędzelek do usuwania włosów z ostrzy. Dla osób często podróżujących polecamy golarki z etui. Bardzo przydatna jest również specjalna blokada, która uniemożliwia włączenie sprzętu podczas transportu. Dzięki temu można zapobiec wyczerpaniu baterii.

 

Golarki do brody w świetnych cenach

 

Niektóre osoby obawiają się, że solidne i wygodne urządzenie do golenia będzie drogie. Jednak nie zawsze tak jest. Należy pamiętać, że koszt tego typu urządzenia będzie zależał od wielu czynników, takich jak producent, zasilanie, czy sposób działania. Golarka do brody będzie kosztowała zazwyczaj od 100 do 500 złotych. Niektóre marki sprzedają jednak modele, które kosztują od 50 do 80 złotych. W sklepach można znaleźć również droższe modele, które kosztują ponad 1000 złotych. Takie golarki są produkowane przez renomowane marki i mają bardzo wydajny akumulator. Nowoczesne systemy pozwalają również na automatyczne czyszczenie głowic.