22 Luty 2024

Lustra w salonie fryzjerskim – jakie wybrać?

img

Meble barberskie

Lustra w salonie fryzjerskim – jakie wybrać?

Lustro to niezbędny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Lustra są niezbędne do codziennej pracy, ale pełnią też dodatkowe funkcje, np. dekoracyjne i przestrzenne. Lustra mogą być drogie i służyć przez wiele lat, dlatego ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru.

Odpowiednia aranżacja może mieć wpływ na postrzeganie naszego miejsca pracy, a co za tym idzie, na komfort naszych klientów. Należy pamiętać, że lustro jest przedmiotem, na który klient najprawdopodobniej będzie patrzył najdłużej.

Wszystko zależy od rozmiaru

Ważną kwestią przy wyborze luster jest ich wielkość. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wymiary luster, które wybieramy do salonów. Pamiętajmy, że ludzie mają różny wzrost. Lustro powinno być na tyle duże, aby klient mógł się w nim wygodnie przeglądać, a fryzjer wyraźnie widział efekty swojej pracy. Ważne jest również uwzględnienie powierzchni salonu. Ważne jest, aby liczba stanowisk i proporcje tafli były równe przestrzeni.

Konsole fryzjerskie

Konsole fryzjerskie to największa kategoria. Te meble składają się z lustra i półki lub szafki. Mogą się nieznacznie różnić w zależności od modelu. Mogą występować w ramie lub z dodatkowym oświetleniem. Można wyposażyć konsole w mleczne panele, które doskonale oświetlają twarz. Świetną opcją są również lustra z paskami ledowymi. Jesteśmy pewni, że nasza konsola fryzjerska stworzy spójną przestrzeń wizualną.

W ramie?

Pamiętaj, że lustra mogą być również elementami dekoracyjnymi, które wpływają na ogólny odbiór pomieszczenia. Lustra sprawiają, że salony fryzjerskie wydają się większe niż są w rzeczywistości. Jest to szczególnie ważne, jeśli zdecydujemy się na ciężkie wizualnie ramy.

Piękna, dopasowana rama nadaje lustru niepowtarzalny wygląd. Powinna być w harmonii z ogólnym wystrojem salonu. Lustra z błyszczącymi srebrnymi lub złotymi ramami dobrze sprawdzają się w salonach w stylu glamour. Lustra w drewnianych ramach to świetny wybór dla stylów skandynawskich i eko. Natomiast lustra w miedzianych lub przezroczystych ramach są idealne do kawalerek w stylu loftowym.

A co na podłodze?

Konsole wyspowe to świetne rozwiązanie do dużych pomieszczeń lub tam, gdzie nie można powiesić niczego na ścianie. Mają nowoczesny i elegancki wygląd. Posiadają również gniazdka elektryczne oraz podświetlany wyświetlacz. Ważne jest, aby przy podejmowaniu decyzji pamiętać, że te rozwiązania muszą być przymocowane do podłogi.

Jest małe, ale niezbędne

Lustra ręczne to ostatnia, ale nie najmniej ważna grupa. Lustra te pozwalają pokazać efekt końcowy klientowi/klientce poprzez umieszczenie go na plecach. Lustro można trzymać w dłoni lub powiesić na haczyku. To świetne rozwiązanie dla fryzjerów mobilnych i stacjonarnych.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz