13 Czerwiec 2024

Pomocnik fryzjerski do salonu – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

img

Meble barberskie

Pomocnik fryzjerski do salonu – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Wybór mebli i wystroju wnętrza jest główną przesłanką przy zakładaniu salonu. Ale, ważne jest, aby nie przeoczyć małych rzeczy, które wydają się mniej ważne. Jednym z przykładów jest asystentka fryzjerska.

Pomocnik fryzjerski jest niezbędny w każdym salonie fryzjerskim. Jest to cenne narzędzie do organizacji przestrzeni i codziennych zadań. Należy zauważyć, że maszyna fryzjerska była funkcjonalna i spełniała wszystkie funkcje. Można ją wykorzystać do wielu różnych usług, w tym koloryzacji i strzyżenia.

Jaka jest rola pomocnika fryzjerskiego?

Do czego służą asystenci fryzjerscy? Są one niezbędne w codziennej pracy i pozwalają na zorganizowanie wszelkich kosmetyków czy akcesoriów potrzebnych do zabiegów. Taki pomocnik może być również mobilny (jest po prostu na kółkach) i może podróżować z nami w dowolne miejsce salonu.

Standardowy pomocnik fryzjerski powinien posiadać szuflady do przechowywania kosmetyków lub przyrządów fryzjerskich, praktyczną półkę (najlepiej z pojemnikami) oraz miejsce na sprzęt fryzjerski, taki jak suszarka czy maszynka do włosów.

Pomocnik fryzjerski pozwala na świadczenie profesjonalnych usług fryzjerskich na najwyższym poziomie.

Pomocnik fryzjerski przydaje się również przy koloryzacji. Jest to bardzo szczególny rodzaj pomocnika, który znacznie ułatwia profesjonalną koloryzację. Można je wykorzystać również do innych zabiegów kosmetycznych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyny fryzjerskiej?

Wózek fryzjerski może towarzyszyć codziennie podczas wykonywania wielu różnych usług i zabiegów. Istotne jest, aby wózek spełniał wszystkie Twoje potrzeby. Choć może się wydawać, że to niewielki mebel, ma on kluczowe znaczenie. Twoja praca zyska nowy wymiar, jeśli wybierzesz odpowiedni model. Praca będzie dla Ciebie bardziej komfortowa. To bezpośrednio przełoży się na efektywność.

Wygoda i funkcjonalność

Niezwykle ważne jest, aby asystent był funkcjonalny. Co to właściwie oznacza? Powinien mieć dużo szuflad, dodatkowe przegródki, miejsca przyjazne dla miski i suszarki. Generalnie chodzi o to, by pomocnik miał jak najwięcej miejsca do przechowywania.

Wózek fryzjerski powinnaś dostosować do swojego stylu pracy. Ważna jest jego wysokość. Nie należy się ciągle schylać (nawet jeśli pomocnik jest bardzo niski), ponieważ może to spowodować uszkodzenie kręgosłupa.

Zastanów się również, jak przechowywane są akcesoria w pomocniku. Najważniejsze przedmioty trzymaj w szufladach na górze. Zanim go kupisz, upewnij się, że szuflady są gładkie i nie wysuwają się. Nie powinieneś przypadkowo wyciągnąć szuflady, pociągając mocniej. Wszystkie akcesoria nie powinny spadać na ziemię. Wymagałoby to ponownego czyszczenia i dezynfekcji.

Pomocnik fryzjerski powinien mieć możliwość łatwego poruszania się. Dzięki temu będzie można przenieść pomocnika tam, gdzie jest potrzebny.

Wymiary

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest rozmiar pomocnika fryzjerskiego. Nie powinien być on zbyt mały, ale powinien spełniać swoje zadanie.

Pomocnik powinien na co dzień stać gdzieś z boku. Zastanów się, ile masz miejsca do przechowywania tego elementu i gdzie go umieścisz. Możesz po prostu przenieść wózek na swoje stanowisko pracy, kiedy tylko będziesz go potrzebować. Miej świadomość, że zbyt duży wózek może utrudniać swobodne poruszanie się po salonie i sprawiać problemy innym fryzjerom. Wózki dla asystentów fryzjerskich powinny być kompaktowe.

Po pierwsze, zwróć uwagę na wysokość. O tym już wspominaliśmy. Nie trzeba się schylać po najważniejsze rzeczy. Niski pomocnik nie będzie w stanie wykonać codziennej pracy.

Jakość

Wszystko zależy od materiału, z którego zbudowany jest wózek fryzjerski. Rama powinna być wykonana z metalu lub aluminium. Szuflady i półka (powierzchnia robocza), są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego. To dlatego, że będziesz poruszać się fryzjer wokół dużo i nie będzie wymagać dużo siły.
Ważne jest, aby upewnić się, że zakupiony plastik jest wyższej jakości.

Zwróć uwagę na to, jak zamontowane są szuflady. Najlepiej sprawdzą się kółka gumowe.

Wózek fryzjerski musi być wykonany z materiału, który jest odporny na działanie środków chemicznych, takich jak farba do włosów. Powinien być również na tyle wytrzymały, aby można było go czyścić i dezynfekować silnymi środkami.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz