22 Luty 2024

Meble loftowe do salonu fryzjerskiego - podstawa klimatu lokalu

img

Meble barberskie

Meble loftowe do salonu fryzjerskiego - podstawa klimatu lokalu

Klienci przy wyborze fryzjera zwracają uwagę na dotychczasowe szkolenia i osiągnięcia fryzjerów. Ważne są opinie innych osób, ich lokalizacja, a nawet wystrój wnętrza. W takim zakładzie każdy użytkownik może spędzić nawet kilka godzin. Ważne jest, aby wystrój był piękny i uspokajający. Aby osiągnąć taki efekt, można wybrać aranżację w stylu loftowym. Jakie meble najlepiej się do niej nadają? W jakie inne elementy warto zainwestować? Warto się temu przyjrzeć!

Czym charakteryzuje się styl loftowy?

Poznanie historii stylu loftowego jest fascynujące. Jego początki sięgają XX wieku, kiedy to puste magazyny czy hale przemysłowe były wynajmowane młodym artystom. Ze względu na niski czynsz, mogli oni spędzać w nich czas tworząc. Z czasem zaczęli oni przekształcać te prowizoryczne pracownie w funkcjonalne mieszkania i lokale użytkowe.

Wnętrza te były, jak można się domyślać po ich prostocie i surowości. Wyznawali zasadę "mniej znaczy więcej". Często miały surową cegłę, beton lub metal. Same budynki były duże, wysokie i przestronne. Ściany niemal w całości pokryte były oknami. Te elementy pomogły stworzyć znany nam dziś styl loftowy. Ważne jest, aby planując wnętrza pamiętać o składowych tego trendu. Prostota, surowość i funkcjonalność to najlepsze wybory.

Styl loftowy często spotykamy w naszych mieszkaniach. Często też przenosimy go do naszego salonu fryzjerskiego. Czy to dobry pomysł, czy nie? Jest!!! Nasze studio powinno być funkcjonalne i wygodne. Taki wystrój pomoże nam również wyróżnić się na tle konkurencji.

Czym charakteryzują się meble loftowe?

Aranżacja salonu, która jest udana, obejmuje odpowiedni sprzęt fryzjerski. Bez niego nie będziemy w stanie się poruszać. Te elementy powinny być dla nas priorytetem. Planując lokal, należy zacząć od wyboru mebli. Dopiero wtedy można zacząć zastanawiać się nad resztą wnętrza, o ile nie mamy kompletnego planu. Załóżmy, że dopiero zaczynamy myśleć o naszym pomyśle. Jakie meble powinny się w nim znaleźć? Co musi zawierać w sobie?

Po pierwsze, prostota i surowość

Meble loftowe powinny być proste i surowe. Te aspekty nie powinny być przesadzone. Nie chcemy przecież, aby nasz salon wyglądał jak hala magazynowa z regałami, na których są same półki. Umeblowanie powinno być wyważone. Weźmy na przykład stylową i prostą konsoletę fryzjerską, która jest pozbawiona ozdób. Dodatkowym atutem będą wszelkie szuflady czy szafki. W przypadku mebli tapicerowanych i foteli ważne jest, aby były one proste i miały regularne kształty. Wszystkie elementy wyposażenia powinny sprawiać wrażenie zarówno stylowych, jak i surowych. Dlatego ważne jest, aby obiektywnie ocenić ich walory wizualne.

Po drugie: Trwałe i stylowe materiały

Styl loftowy to przede wszystkim odpowiednie materiały. Ten trend idealnie podkreśli drewno, metal, ekoskóra i szkło. Materiały te nie powinny być w żaden sposób upiększane. Nie zaleca się stosowania emalii czy kolorów, które nadają tym materiałom oryginalny wygląd. W przypadku drewna wystarczy zwykła warstwa lakieru. W przypadku metalu zalecane jest subtelne chromowanie. Sprawdźmy, czy możemy połączyć te materiały na różne sposoby. Zapewni nam to osiągnięcie efektu "wow".

Po trzecie: ciekawe wykończenie

Meble loftowe to przykład "ciekawego wykończenia". Nie oznacza to jednak, że musi to być element finezyjnie wykonany. Musimy pamiętać o prostocie, po raz kolejny. Ta jednak nie jest nudna. Kto z nas chciałby otaczać się monotonnymi przedmiotami? Możemy wybrać meble o niepowtarzalnym designie, np. połączenie metalowych prętów lub przejście między materiałami, albo meble stylizowane, na które wpłynął duch i czas. Należy zachować ostrożność, zwłaszcza w przypadku loftów.

Po czwarte: schemat kolorów

Biel, szarość, czerń i beż to dominujące kolory dla stylu loftowego. Te barwy powinny być podstawą Twojej aranżacji. Jak już wspomnieliśmy, w salonach fryzjerskich najlepiej sprawdzają się ciemne odcienie. Istnieje mniejsza szansa na widoczne przebarwienia, nawet jeśli zostaną poplamione farbą lub innymi preparatami. Warto zainwestować w klasyczną czerń w przypadku krzeseł, myjek i konsoli. Potem można ją łączyć z jaśniejszymi kolorami w pozostałych pomieszczeniach.

Czy loftowe meble fryzjerskie są funkcjonalne?

Zarówno wnętrza loftowe, jak i meble można uznać za wysoce funkcjonalne. Są one pozbawione wszelkich dodatkowych elementów, które mogłyby rozpraszać podczas pracy. Duża ilość miejsca charakteryzuje również konsolety, co oznacza, że zawsze znajdzie się w nich wystarczająco dużo miejsca na akcesoria i narzędzia fryzjerskie. Jest więc pewność, że takie rozwiązanie zawsze się sprawdzi.

Jakie modele warto wziąć pod uwagę?

W naszej kolekcji znajduje się szeroki wybór mebli fryzjerskich, od tradycyjnych w stylu loftowym po nowoczesne. Z jednego miejsca możesz wyposażyć cały swój salon. Podstawowe wyposażenie znajdziesz w konsoli Loft S Ayala lub w nieco większej wersji z większą ilością miejsca do przechowywania. Meble te są bardzo stylowe i praktyczne. Całość dobrze uzupełniają fotele Loft Ayala, oraz myjnia z tej samej serii. Mamy w tym przypadku do wyboru wiele kolorów i wykończeń. Każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało jego potrzebom, zwłaszcza w salonie.

Lustro w stylu loftowym - czy coś takiego istnieje?

Lustra to konieczność w salonie fryzjerskim. Czy istnieją lustra, które najlepiej sprawdzają się w stylizacji loftowej? Tak, w pewnym sensie tak. Ten trend wnętrzarski wymaga luster, które mają kształt prostokątny, kwadratowy lub okrągły. Nie warto również wybierać ramy. Wystarczą jedynie odpowiednio zabezpieczone krawędzie. Jeśli wnętrze ma być minimalistyczne, lustra również muszą być minimalistyczne.

Czy potrzebne są nam dodatkowe elementy?

W salonie, w którym panują zasady loftowego designu, najlepiej ograniczyć dekoracje i dodatki do minimum. Zamiast tego postawmy na wyraźne akcenty, które są wkomponowane w całą przestrzeń. Tymi akcentami mogą być zarówno oryginalne ściany z cegły, betonu architektonicznego, jak i pomalowane farbami strukturalnymi. Można dodać drewnianą podłogę lub taką, która wyglądem przypomina naturalną wylewkę używaną do budowy. Nie zapominajmy też o przestrzeni. Loft powinien mieć otwarte i przestronne wnętrze. Taki styl najlepiej sprawdza się w przypadku dużych nieruchomości.

A co z oknami? Czasem mogą nam przeszkadzać. W tej sytuacji istnieją dwie opcje. Pierwszą z nich jest zasłonięcie szyb banerem lub innym elementem, który informuje klientów o naszym lokalu. Taka reklama musi jednak odnosić się do wnętrza. Jeśli nie chcemy iść w tym kierunku, możemy zdecydować się na zainwestowanie w stylowe rolety zaciemniające lub żaluzje drewniane. Oświetlenie powinno być w tej aranżacji kropką nad i. Lampy loftowe i kinkiety wykonane z kabla, lampy i ewentualnie metalowej osłony z pewnością będą strzałem w dziesiątkę!

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz