13 Czerwiec 2024

Myjnia fryzjerska do salonu - ranking

Myjnia fryzjerska jest niezbędna w każdym salonie fryzjerskim. Wybierając myjkę do salonu należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Zwracamy uwagę na design, ale najpierw omówmy parametry.

 

Wybór myjni fryzjerskiej nie jest tak prosty, jak się wydaje. Obecnie dostępnych jest wiele różnych modeli, a każdy z nich różni się wielkością, konstrukcją czy jakością wykonania. Wypisz cechy, które musisz mieć, aby szybko zorientować się w dostępnej ofercie.

 

Myjnie fryzjerskie - rodzaje

 

Zacznijmy od najbardziej podstawowej kwestii, jaką jest typ myjni fryzjerskiej. Istnieją dwa rodzaje: zintegrowane myjnie fryzjerskie oraz przenośne myjnie fryzjerskie. Który model powinieneś wybrać?

 

Ważna jest ilość miejsca w salonie. Myjnie zintegrowane (kompaktowe), fryzjerskie są duże i umieszczone na stałe w określonym miejscu salonu. Nie można ich przenieść. Są też bardziej prestiżowe i wygodne niż myjnie przenośne. Myjnia fryzjerska ze zintegrowanym fotelem jest bardzo wygodna. Może posiadać inne udogodnienia. Może być też efektownie zaprojektowana - taka myjka może dodać wnętrzu charakteru.

 

Pamiętaj, aby dwa razy zastanowić się, gdzie chcesz umieścić zintegrowaną myjnię. Ważne jest, by miała dostęp do wody, ale też by nie przeszkadzała w codziennej pracy, zwłaszcza jeśli w salonie pracuje kilka osób.

 

W salonie fryzjerskim zazwyczaj jest wydzielone miejsce do mycia włosów, które znajduje się nieco z boku. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

 

Przenośna myjnia fryzjerska to idealne rozwiązanie dla mniejszych salonów. Tego typu myjka nie zawiera siedziska. Mocuje się ją do krzesła lub fotela fryzjerskiego. Większość modeli tego typu posiada ruchomą misę, dzięki czemu można ją łatwo dostosować do wzrostu klienta.

 

Przenośna myjnia fryzjerska jest tańsza od wersji zintegrowanej. Zajmuje ona mniej miejsca. Nie jest tak wygodna jak myjnia z wygodnym siedziskiem. Utrzymanie stanowiska w czystości i porządku może być trudne.

 

Myjka przenośna może być świetnym rozwiązaniem dla salonów fryzjerskich, które oferują strzyżenie dzieci. Mniej stresujące dla dziecka jest przeniesienie myjki na fotel fryzjerski i dostosowanie jej do jego wzrostu, niż odesłanie do osobnej strefy z dużą myjką.

 

Jaki model myjni wybrać? To, na ile możesz sobie pozwolić i ile masz miejsca, będzie wiele determinować. Oba rozwiązania mają wady i zalety.

 

Najlepsze myjnie fryzjerskie - ranking

 

Oto kilka myjni fryzjerskich przeznaczonych do profesjonalnych salonów. Te myjki fryzjerskie są nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i wykonane z dużą starannością.

1
ranking-photo
Myjnia Fryzjerska Lion

Myjnia fryzjerska w świetnym oryginalnym stylu. Idealna do uzupełnienia zestawu krzeseł w twoim salonie fryzjerskim. Myjnia jest bardzo wygodna i doskonale komponuje się z wnętrzami eleganckich pomieszczeń. Jest stabilna i solidna. Tapicerka w kolorze czarnym jest najwyższej jakości.

 

3 850,00 zł

Kup teraz
2
ranking-photo
Myjnia Fryzjerska Lady One Ayala

Myjnia fryzjerska Lady One firmy Ayala zapewnia maksymalny komfort podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Myjnia posiada grube, mięsiste siedzisko obite sztuczną skórą w kolorze czarnym. Podłokietniki myjni fryzjerskiej Ayala są w pełni tapicerowane, co zwiększa komfort klientów. Myjnie fryzjerskie Lady One firmy Ayala są półleżące, co zapewnia klientowi komfort podczas dłuższych zabiegów. Obudowa wykonana jest z czarnego tworzywa sztucznego i objęta jest dożywotnią gwarancją. Myjnia posiada również porcelanową misę, którą można regulować na bujaku.

3 230,00 zł

Kup teraz
3
ranking-photo
Myjnia Fryzjerska Techno Ayala

Myjnia ta została zaprojektowana tak, aby była ergonomiczna. Tył myjki oraz głęboka misa ułatwia pracę na stojąco lub siedząco. Myjnia została wykonana przy użyciu zaawansowanej technologii tworzyw sztucznych. Zbudowana jest z jednego elementu, który obejmuje zarówno siedzisko jak i korpus. Myjnia ma zmniejszoną liczbę części, ale nadal zapewnia niezawodność. Myjnia dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych, w zależności od osobistych preferencji.

3 029,00 zł

Kup teraz
4
ranking-photo
Myjnia Fryzjerska Lady Lea

Myjnia Fryzjerska Lady Lea to model o prostej konstrukcji. Jego wymiary sprawiają, że jest to model, który sprawdzi się zarówno w męskim jak i damskim salonie. Tapicerka fotela jest matowo czarna, a obudowa wykonana jest z czarnego tworzywa sztucznego i posiada dożywotnią gwarancję. Bujak pozwoli każdemu fryzjerowi na regulację głębokiej porcelanowej czarnej misy.

2 839,00 zł

Kup teraz
5
ranking-photo
Myjnia fryzjerska AC Torro czarna miska biała

AC Torro to stabilna, wygodna i solidnie wykonana profesjonalna myjnia fryzjerska. Nowoczesny design sprawia, że stanowi doskonałe uzupełnienie wyposażenia salonu fryzjerskiego. Siedzisko wykonane jest z wysokiej jakości ekoskóry z ciekawymi przeszyciami po bokach. Silikonowa podkładka pod głowę pozwala klientowi wygodnie ułożyć głowę na myjce.

 

2 799,00 zł

Kup teraz

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjni fryzjerskiej?

 

Niezależnie od tego, jaki model wybierzesz - kompaktowy czy przenośny - musisz zwrócić uwagę na pewne parametry. Niektóre z tych parametrów dotyczą tylko myjni zintegrowanych. Spójrzmy na to zagadnienie w szerszym kontekście.

 

Przy zakupie myjni do salonu weź pod uwagę następujące kwestie:

 • - Kształt misy
 • - Obudowę myjni fryzjerskiej
 • - Baterię do myjni fryzjerskiej
 • - Konstrukcję siedziska
 • - Półki i inne udogodnienia

 

Misa

 

Najważniejszym czynnikiem jest kształt miski. Powinna być głęboka, aby łatwo umyć głowę klienta. Zbyt duża miska spowoduje, że klienta będzie bolała szyja podczas zabiegów. Nie należy więc przesadzać z jej wielkością! Zwróć uwagę na kształt i wielkość wgłębienia, w które klient "wkłada głowę". Powinno być ono uniwersalne i wygodne dla klientów o różnych typach ciała.

 

Bardzo ważny jest również materiał, z którego wykonana jest niecka.

 • - Miski ceramiczne są łatwe w czyszczeniu, trwałe i długowieczne.
 • - Kamienna umywalka może wyglądać bardziej luksusowo i dodać salonowi prestiżu. Należy jednak mieć świadomość, że myjnia z kamienną umywalką będzie kosztować więcej.
 • - Jest ona praktyczna i łatwa do czyszczenia, ale nie wygląda zbyt prestiżowo. Z drugiej strony może się okazać, że idealnie pasuje do dodatków we wnętrzu.

 

Obudowa

 

Wybór w tej kwestii jest ogromny. Myjnia fryzjerska może być wykonana z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej lub tapicerki.

 • - Plastik jest łatwy do czyszczenia, ale też najmniej trwały.
 • - Stal jest trwała i łatwa w czyszczeniu
 • - Tapicerka (np. skaj), która jest łatwa w czyszczeniu, wygląda najbardziej prestiżowo. Będzie jednak mniej wytrzymała na uszkodzenia.

 

Jakie rozwiązanie jest najlepsze? Trudno podać konkretną rekomendację. Własny styl i preferencje będą wskazówką przy urządzaniu salonu fryzjerskiego.

 

Rotomolding jest bardzo dobrym rozwiązaniem na obudowę. Jest jednolite i wytrzymałe. W tym przypadku nie musisz instalować żadnych dodatkowych metalowych ram. Oznacza to, że w przyszłości nie będzie żadnych elementów, które mogą korodować. Pamiętaj, że z myjki będziesz korzystać przez wiele lat. Zwarta, jednolita konstrukcja jest również bardziej wytrzymała.

 

Bateria myjni fryzjerskiej

 

Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Bateria fryzjerska i słuchawka powinny być trwałe. Zwróć uwagę na to, czy wąż nie pęknie. Nie wierzę, że ktoś chce, aby pęknięty wąż zalał cały salon fryzjerski wodą i nieświadomych klientów.

 

Druga sprawa to taka, że kranik powinien mieć możliwość wymiany. Dlaczego. Bateria w myjni fryzjerskiej nie ma służyć tak długo. Często można naprawić mebel wymieniając baterię.

 

Bateria do myjni fryzjerskiej powinna zawierać:

 • - Bateria z mieszalnikiem
 • - Słuchawka do myjni fryzjerskiej
 • - Wąż do podłączenia słuchawki
 • - Węże do podłączenia wody
 • - Gniazdo montażowe do miski

 

Ten zestaw musi oczywiście pasować do Twojego modelu myjni. Wrócimy teraz do wyboru tego zestawu. Polecamy wybrać myjnię fryzjerską ze standardowym kranikiem. W przyszłości możesz łatwo wymienić ten element. Możesz mieć trudności z wymianą niestandardowego kranu, mimo że wygląda on fajnie i stylowo. Wielu czołowych producentów myjni fryzjerskich oferuje uniwersalne baterie pasujące do wszystkich modeli.

 

Siedzisko myjni fryzjerskiej

 

Komfort klienta jest najważniejszym czynnikiem. Polecamy modele, które posiadają wygodne siedzisko i podłokietniki, a także podnóżek. Chcesz, aby Twoi klienci byli zaskoczeni? Wybierz myjnię fryzjerską, która posiada dodatkowe funkcje, takie jak masaż wibracyjny.

 

Ważny jest również design fotela. Musi on pasować do stylu i wystroju salonu. Najlepszym sposobem na to, aby wszystkie meble w Twoim salonie współgrały ze sobą jest zakupienie ich z tej samej kolekcji. Możesz również wybrać kolor miski i tapicerki od wiodących producentów. Możesz zaprojektować swój salon fryzjerski w dowolny sposób.

 

Nie wybierzemy fotela w przypadku przenośnych myjni fryzjerskich.

 

Dodatkowe udogodnienia

 

Na temat masażu wibracyjnego już pisaliśmy. Nie tylko. Szukaj myjni, które mają półki ułatwiające pracę. Na półce możesz umieścić kosmetyki lub sprzęt fryzjerski.

 

Fryzjerzy zwracają też uwagę na wysokość szamponu. Weź pod uwagę, że na myjni możesz spędzać kilka godzin dziennie, co jest wyzwaniem dla Twojego kręgosłupa.