22 Luty 2024

Najlepsze fotele barberskie - ranking

Fotele są głównym elementem każdego mebla fryzjerskiego. To one nadają charakter wnętrzu, które często jest surowe, ale zawsze wymagające.

 

Fotele barberskie muszą być wygodne i komfortowe dla klientów, natomiast fryzjerom ułatwiać pracę. Skupiając się na funkcjonalności, nie należy pomijać innego, równie ważnego czynnika: designu.

 

Cechy charakterystyczne salonu barberskiego

 

Barbershopy znane są z tego, że oferują różnorodne usługi. Jednak najczęściej skupiają się na pielęgnacji brody, oraz krótkich strzyżeniach. Wnętrza są często dostosowane do męskich gustów, choć nie jest to normą. Często wyglądają jak oldschoolowy pub lub barbershop. Ściany pokryte są starymi fotografiami, a we wnętrzach znajdują się meble w stylu retro. Barbershop ma charakterystyczny i niepowtarzalny klimat.

 

Fotele Barberskie i ich rola

 

Fryzjer zajmuje się nie tylko strzyżeniem włosów, ale również kształtuje brodę czy wąsy. Fryzjer potrzebuje odpowiedniego sprzętu, aby dokładnie i dobrze wykonywać swoją pracę, ale także odpowiednich warunków. Ważne są nie tylko umiejętności fryzjera, ale także wyposażenie salonu. Fotele odgrywają w nim istotną rolę. Fotel barberski powinien być trwały i solidny. Powinien mieć możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia. Jest to bardzo ważny element codziennej pracy, ponieważ fryzjerzy są skrupulatni.

1
ranking-photo
Fotel barberski Tommy

Fotel barberski Tommy to arcydzieło rzemiosła i dbałości o szczegóły. Odlewane aluminium z efektownymi ozdobnymi wykończeniami i stylizowanym wyglądem starego metalu stworzy w salonie niepowtarzalną atmosferę. Podnóżek jest regulowany i można go przesuwać, aby dostosować go do potrzeb klienta. Fotel można łatwo złożyć do pozycji leżącej. Pozwala to na wykonanie zabiegu w bardzo komfortowych warunkach. Pracę stylisty znacznie ułatwi funkcja obrotowa, regulowany zagłówek oraz wysokość fotela.

4 999,00 zł

Kup teraz
2
ranking-photo
Fotel Barberski Tiger Ayala

Fotel barberski Tiger Ayala to fotel przeznaczony do salonów barberskich. Posiada eleganckie chromowane wykończenie z miedzianą wstawką oraz solidną metalową konstrukcję. Podstawa fotela wykończona jest białym lakierem. Fotel dostarczany jest z regulowanym podnóżkiem oraz poduszką na nogi klienta. Na życzenie klienta fotel może być tapicerowany w innych kolorach. Możliwe jest również przeszycie i lakierowanie podstawy.

 

4 630,00 zł

Kup teraz
3
ranking-photo
Fotel Barberski Giulio Gold

Fotel jest regulowany i wygodny, zapewnia maksymalny komfort zarówno osobie wykonującej zabieg, jak i klientowi. Fotel możemy regulować nie tylko na wysokość. W łatwy sposób możemy regulować pochylenie oparcia. Regulacja oparcia, podnóżka i długości zagłówka to wszystko. Giulio jest nie tylko wygodny, łatwy do przenoszenia i stylowy, ale także bardzo łatwy w regulacji. Idealnie wpasuje się we wnętrza urządzone w starym stylu. 

4 346,08 zł

Kup teraz
4
ranking-photo
Fotel Barberski Moto

To nowoczesny mebel z motocyklowymi detalami. Klient będzie czuł się w nim najbardziej komfortowo podczas zabiegów. Fotel jest regulowany w górę i w dół, posiada odchylany podnóżek i oparcie. Klient może być ułożony w wygodnej pozycji półleżącej mimo niewielkich rozmiarów. Ekoskóra to wysokiej jakości materiał, którym pokryte jest wygodne siedzisko. Mebel jest stabilny podczas użytkowania dzięki szerokiej chromowanej podstawie. Dodatkowym atutem jest możliwość łatwej regulacji zagłówka.

 

4 200,00 zł

Kup teraz
5
ranking-photo
Fotel barberski AC BOSS Złoty

Fotel barberski AC BOSS to fotel regulowany i wygodny, zapewnia maksymalny komfort zarówno osobie wykonującej zabieg jak i klientowi. Fotel posiada szeroki zakres regulacji, nie tylko wysokości. Bez problemu możemy regulować pochylenie na oparciu. Możemy również regulować długość podnóżka. Fotele BOSS to nie tylko komfort i łatwość poruszania się. To także klasyczny design, który doskonale wpasuje się we wnętrza urządzone w starym stylu. Piękna tapicerka o oryginalnej fakturze, łatwa w utrzymaniu, wysokiej jakości i odporna na ścieranie. Mebel będzie stabilny nawet pod dużym obciążeniem dzięki ciężkiej żeliwnej podstawie.

 

3 999,00 zł

Kup teraz
6
ranking-photo
Fotel Barberski Dubaj

Fotel barberski Dubaj zapewnia maksymalny komfort zarówno osobie wykonującej zabieg, jak i klientowi. Fotel jest regulowany na wiele sposobów, nie tylko na wysokość. Bez problemu możemy regulować nachylenie oparcia i regulować długość podnóżka. Piękna tapicerka o oryginalnej fakturze, łatwa w utrzymaniu, wysokiej jakości i odporna na ścieranie.

 

3 999,00 zł

Kup teraz
7
ranking-photo
Fotel Barberski LORD Ayala

Fotel Barberski LORD Ayala to masywny, solidnie wykonany fotel utrzymany w stylu barberskim. Chromowana podstawa daje poczucie stabilności, jest odporna na szkodliwe uszkodzenia chemiczne i mechaniczne. Fotel można rozłożyć do pozycji półleżącej w celu wykonania golenia szyi i twarzy. Fotel wyposażony jest w regulowany zagłówek, podnóżek oraz oparcie. Dzięki temu można zapewnić klientowi maksymalny komfort i ułatwić mu barbering. Fotel posiada czarną, wysokiej jakości tapicerkę. Wysokość fotela można regulować za pomocą silnika hydraulicznego.

 

3 999,00 zł

Kup teraz
8
ranking-photo
Fotel Barberski Lion

Fotel barberski LION to fotel idealnie dopasowany do każdego klienta, można go rozłożyć do pozycji półleżącej, w której można się zrelaksować. Materiał obiciowy jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i zewnętrzne. Fotele fryzjerskie LION dzięki trwałej konstrukcji, tapicerowanemu oparciu na nogach i regulacji wysokości siedziska będą niezbędne w każdym profesjonalnym salonie. Czarny kolor idealnie pasuje do każdego salonu fryzjerskiego, kosmetycznego lub kosmetycznego. Tapicerka z obiciem i guzikami oraz chromowany stelaż zwracają uwagę.

3 750,00 zł

Kup teraz
9
ranking-photo
Fotel barberski Gladiator

To krzesło jest idealne dla salonów barberskich, które mają pełne ręce roboty i chcą zapewnić najlepszą obsługę klienta. Gladiator to synonim jakości zarówno dla klienta jak i fryzjera. Wygodne obicie i gruba tapicerka zapewniają Twoim klientom komfort nawet podczas długich wizyt. Fotel jest stabilny, dzięki bardzo dużej podstawie i wytrzymałej pompie. Posiada eleganckie wykończenia z litego metalu oraz aluminiowy podnóżek z obrotowymi poduszkami, dzięki którym nogi klienta są wygodnie ułożone, gdy oparcie się wysuwa.

3 199,00 zł

Kup teraz
10
ranking-photo
Fotel Barberski Silver

Fotel barberski o świetnej jakości. Stelaż wykonany jest z grubego profilu chromowanego. Tapicerka w kolorze czarnym. Srebrny fotel z regulowanym zagłówkiem i oparciem. Rozkładany podnóżek i poduszka na nogi to świetny dodatek do Twojego fotela do zabiegów na brodzie. Dzięki temu klient będzie mógł wygodnie położyć się na Twoim fotelu.

 

2 990,00 zł

Kup teraz

Co to jest fotel barberski?

 

Fotele barberskie przeznaczone są dla fryzjerów, którzy chcą przyciąć włosy klienta. Tego typu sprzęt pozwala pracownikowi na regulację oparcia lub siedziska, dzięki czemu może on wygodnie wykonywać swoją pracę. Często to właśnie siedzisko decyduje o jakości usług, ponieważ źle dobrane może nie spełniać swojej funkcji i utrudniać pracę profesjonalistom. Najważniejsze, aby fotel był trwały, solidny i dostosowany zarówno dla pracownika, jak i klienta.

 

Jakie cechy powinien mieć fotel barberski?

 

Istnieje szereg cech, bez których fotel barberski nie może się obejść. Oto podstawowe cechy, które usprawnią pracę fryzjera i zwiększą komfort pracowników.

 

Możliwość regulacji

 

Ważna jest możliwość regulacji wysokości, ponieważ klienci i pracownicy mogą być różnego wzrostu. Najczęściej do regulacji wysokości wykorzystuje się siłownik hydrauliczny. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Krzesło powinno mieć również możliwość obracania się w dowolnym kierunku, a także ułożenia go w taki sposób, jaki jest potrzebny.

 

Solidna podstawa

 

Mężczyźni są ciężsi i mają inną postawę niż kobiety, dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na stabilność i wytrzymałość podstawy lub siedziska. Oparcie musi być również stabilne podczas regulacji i w trakcie wykonywania pracy. Siedzisko nie może również zajmować dużo miejsca, gdyż utrudni to wykonywanie zadania.

 

Jakość materiału

 

Przed zakupem krzesła ważne jest dokładne obejrzenie zdjęć, przeczytanie opisu produktu oraz sprawdzenie opinii w Internecie. Po jego dostarczeniu trzeba zwrócić uwagę na jego jakość, materiał i oczywiście stabilność. Fotele wykonane ze sztucznej skóry to popularny i trwały materiał.

 

Jaki fotel barberski wybrać?

 

Fotele barberskie najczęściej można spotkać w barbershopach i specjalnych barber shopach. Oba miejsca mają inny wygląd. Te pierwsze przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn, natomiast drugie to kącik tylko dla mężczyzn. Zatem jaki fotel barbeski wybrać? Najlepiej taki fotel, który powinien być dopasowany do miejsca, tak aby wtapiał się w wystrój. Tapicerka powinna pasować do kolorystyki. Powinno być również łatwe do czyszczenia i nie powinno się łatwo brudzić. W wielu lokalach na krzesło zostanie nałożona specjalna folia, która je zabezpieczy.