22 Luty 2024

Najlepsze prostownice do włosów - ranking

Chcesz mieć idealnie proste włosy? Dobra, a nawet najlepsza prostownica do włosów może okazać się bardzo przydatna. Profesjonalny sprzęt, który jest bezpieczny dla Twoich włosów, pozwala na szybkie wyprostowanie lub zakręcenie włosów, gdy chcesz, aby wyglądały idealnie. Jak wybrać najlepszą prostownicę do włosów? Wbrew pozorom, w rzeczywistości nie jest to takie proste, jak się wydaje. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnych przedziałach cenowych. Jeśli nadal jesteś niezdecydowana, mamy nadzieję, że nasz ranking najlepszych prostownic do włosów pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

 

Przy zakupie prostownicy należy zwrócić baczną uwagę na cenę. Aby spełnić Twoje oczekiwania, nasz ranking modeli prostownic do włosów pochodzi z różnych półek cenowych. Przed zakupem prostownicy zastanów się, jakie jest jej przeznaczenie. Są modele przeznaczone do prostowania i takie, które potrafią tworzyć zalotne fale i loki.

 

Prostownice do włosów - ranking

 

1
ranking-photo
Prostownica BaByliss PRO BAB2191SEPE

Prostownica wykonana w innowacyjnej technologii, świetnie sprawdzi się w pracy stylistów. Prostownica jest bezpieczna dla struktury i kondycji włosów oraz wysoce odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. Dzięki niej włosy będą lśniące, gładkie i błyszczące. 

Prostownica BaByliss PRO Utrasonic posiada mikrometryczne płytki powstałe w procesie galwanizacji. Płytki są gładsze, bardziej odporne na ciepło i mają bardziej równomierną dystrybucję ciepła. Płytki są trzykrotnie mocniejsze i trzykrotnie trwalsze. Urządzenie wyposażone jest zaawansowany system zarządzania ciepłem. Jest to połączenie z najlepszymi samoregulującymi się elementami grzejnymi, które zapewnia precyzyjną i płynną elektroniczną kontrolę temperatury.

520,00 zł

Kup teraz
2
ranking-photo
Prostownica BaByliss PRO BAB2072EPRE Sleek Expert czerwona

Profesjonalna prostownica do włosów Babyliss Sleek Expert posiada płytki wykonane w technologii EP, która polega na uzyskaniu powierzchni z cząsteczek metalu poprzez m.in. elektrogalwanizację, dzięki temu zmniejsza się tarcie, płytki są znacznie bardziej miękkie i odporne na działanie ciepła. Prostownice pozwalają na osiągnięcie lepszych efektów stylizacji bez uszkodzenia struktury włosów. Włosy wyglądają na błyszczące i piękne.

 

370,00 zł

Kup teraz
3
ranking-photo
Prostownica FOX SAMBA z podczerwienią i jonizacją

Nowoczesne i profesjonalne prostownice minimalizują uszkodzenia struktury włosów i pozostawiają je po prostowaniu gładkie, lśniące i pozbawione elektryzowania się czy puszenia. Prostownica Samba Fox zapewnia najlepsze rezultaty dla każdego rodzaju włosów i każdej fryzury. Jej ruchome płytki, funkcje jonizacji czy podczerwieni zapewniają najlepsze rezultaty. Została zaprojektowana z myślą o potrzebach fryzjerów, stylistów i użytkowników domowych. Prostownica do włosów Samba Fox wyprostuje Twoje włosy, jednocześnie dbając o ich kondycję.

 

367,00 zł

Kup teraz
4
ranking-photo
Prostownica BaByliss BAB2071EPE Ultra Curl

Prostownica BaByliss Pro Ultra curl z nanotytanem to zaawansowane technologicznie urządzenie, które pozwala na perfekcyjne prostowanie i kręcenie włosów za jednym pociągnięciem. Zaawansowana konstrukcja z nano-tytanu zapewnia niezwykłą trwałość materiału nawet w ekstremalnych temperaturach.

Urządzenie posiada również EP TECHNOLOGY 5.0, która sprawia, że płytki są niesamowicie trwałe i gładkie. Technologia ta zapewnia jeszcze bardziej profesjonalną pielęgnację włosów (brak tarcia).

301,99 zł

Kup teraz
5
ranking-photo
Prostownica FOX JAZZ

Fox JAZZ to profesjonalna prostownica do włosów w nowej odsłonie. Wyposażona w najnowszej generacji lustrzane płytki Titanium. Tytanowe płytki posiadają ultra gładkie wykończenie, dzięki czemu prostownice doskonale wysychają na włosach podczas prostowania. Zmniejszone tarcie prostowanych włosów pozostawia je gładkie i lśniące. Prostownica Fox Jazz posiada ruchome płytki, które zapewniają idealny docisk płytki do prostowanych włosów. Zaokrąglony profil pozwala na układanie włosów kręconych lub falowanych.

 

199,00 zł

Kup teraz

Najlepsze prostownice do włosów Co warto wziąć pod uwagę?

 

Dzięki dobrej prostownicy, a także kosmetykom chroniącym przed wysoką temperaturą, możesz codziennie stylizować swoje włosy. W naszym zestawieniu znalazły się prostownice do włosów, które są zarówno skuteczne, jak i bezpieczne dla Twoich włosów. Zanim zapoznasz się z naszym rankingiem, chcielibyśmy zwrócić uwagę na najważniejsze parametry techniczne przy zakupie tego typu sprzętu. Z jonizacją czy bez? Wiele osób zadaje to pytanie. Bardzo polecane są prostownice z jonizacją. Dzięki jonizacji Twoje włosy będą prostsze, gładsze i bardziej błyszczące. Wyeliminowane zostanie również puszenie się włosów. Ważny jest również wybór płytek. Na rynku dostępne są różne modele. Płytki ceramiczne gwarantują równomierne rozprowadzanie ciepła. Bardzo popularne są prostownice z płytkami ceramicznymi i turmalinowymi. Turmalin to naturalny jonizator, który może być wykorzystywany do prostowania włosów w wysokich temperaturach. Bardziej zależy Ci na trwałości płytek czy odporności na ciepło? Jeśli chcesz, możesz wybrać prostownicę tytanową. Warto zaznaczyć, że tytanowe płytki nie uszkodzą struktury włosa.

 

Rodzaje prostownic do włosów

 

 • - Prostownice ceramiczne - płytki ceramiczne bardzo szybko się nagrzewają, a prostowanie jest również bardzo szybkie.
 • - Prostownice turmalinowe - to idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z elektryzowaniem się włosów;
 • - Prostownice tytanowe - są bardzo trwałe i używane przez wiele profesjonalnych salonów fryzjerskich. Ich płytki nagrzewają się równomiernie.

 

Jaka jest najlepsza prostownica do włosów?

 

Musisz zadać sobie pytanie, do czego ma służyć prostownica. Jeśli szukasz profesjonalnego sprzętu do wyposażenia zakładu fryzjerskiego, powinieneś zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 

 • - Szeroki zakres wyboru temperatury.
 • - Materiał, z którego wyprodukowane są płytki
 • - Długość kabla, oraz prędkość z jaką sprzęt się nagrzewa.
 • - Możliwość tworzenia fal lub loków.
 • - Dodatkowe opcje, które zapewniają piękne efekty: podczerwień i jonizacja.

 

Prostownica do włosów powinna mieć możliwość szybkiego ruchu, być odporna na upadki, a co najważniejsze - nadawać się do wszystkich rodzajów włosów. Wybór prostownicy do domu jest nieco łatwiejszy. Wiesz już, jaki masz typ włosów. Wystarczy, że się skupisz:

 

 • - Odpowiedniej temperaturze grzania
 • - Odpowiednie płytki
 • - Prostownice z jonizacją, na przykład, to przydatne funkcje.

 

Producenci prostownic oferują kilka różnych rodzajów płytek:

 

 • - Ceramicznych,
 • - Turmalinowe,
 • - Tytanowe,
 • - Stworzone z różnych stopów metali

 

Możesz być zadowolony z każdego z tych urządzeń, dzięki dostępnej dziś technologii. Pamiętaj:

 

 • - Tytan jest bardzo trwałym materiałem, dlatego prostownice tytanowe mają sens.
 • - Turmalin chroni włosy przed nadmiernym elektryzowaniem się.
 • - Używanie prostownicy nie jest już szkodliwe dla włosów.

 

Tym samym kończy się "Ranking najlepszych prostownic do włosów", który być może pomoże tobie i osobom zmagających się z problemem doboru odpowiedniego sprzętu do włosów.

 

Jeśli zastanawiasz się, czy prostownice mogą uszkodzić włosy, odpowiedź brzmi: nie, o ile używasz ich prawidłowo. Prostowanie wilgotnych włosów lub nieprawidłowe modelowanie włosów może je uszkodzić. Ponadto ważne jest, aby rozczesać włosy przed stylizacją. Należy również pamiętać o termoochronie swoich zamków. Przy wyborze prostownicy zwróć uwagę na funkcje ochronne.