22 Luty 2024

Jak powinien wyglądać salon fryzjerski według trendów wnętrzarskich 2023?

img

Poradnik

Jak powinien wyglądać salon fryzjerski według trendów wnętrzarskich 2023?

Czasami wystrój salonu może być kluczem do jego sukcesu. Czasami jest on równie ważny jak jakość i czas oczekiwania na wizyty. Klienci wolą klasyczne wnętrza od tych, które są bardziej nowoczesne. Nie jest łatwo przemodelować salon co kilka miesięcy. Jednak otwierając nowy salon lub wprowadzając zmiany, warto przyjrzeć się najbardziej aktualnym trendom. Na co zwrócić uwagę projektując wnętrza w 2023 roku?

Minimalizm wciąż w modzie

Skandynawski design od wielu lat króluje we wnętrzach polskich domów. Dziś przestronne, wypełnione światłem wnętrza są częstym elementem polskich kuchni, salonów i sypialni. Moda na skandynawski design nie przemija. Obecnie przyjmuje się on w wielu instytucjach, w tym w salonach fryzjerskich. Styl ten jest również popularny w 2023 roku.

Styl skandynawski to zastosowanie jasnych kolorów w prostych, minimalistycznych wnętrzach salonu fryzjerskiego. Spodobają się one wszystkim, którzy cenią sobie minimalizm. W takich salonach nie ma potrzeby stosowania wielu ozdób czy kolorowych wstawek. Takie aranżacje charakteryzują się jasnymi ścianami, kilkoma lustrami i funkcjonalnym układem przestrzennym.

Szarość to jeden z najpopularniejszych kolorów w minimalistycznych salonach. Prostą aranżację, która jest przyjemna dla oczu można stworzyć dodając czarne lub białe meble fryzjerskie. Urozmaiceniem mogą być naturalne materiały, dlatego w skandynawskich salonach znajdziemy akcesoria wykonane z drewna i kamienia. Skandynawski design wymaga dobrego oświetlenia, więc nie bój się dodać lampy nad lustrem lub sufitem.

Czerń i biel dookoła świata, kolor na głowie

Nowoczesność często kojarzy się z połączeniem czerni i bieli w salonie fryzjerskim. Często dominuje ciemniejszy kolor. Czarne krzesła i meble fryzjerskie to w 2023 roku wciąż synonim elegancji, dobrego smaku. Można stworzyć salon, który będzie zarówno modny, jak i uniwersalny, wykorzystując dużo czarnych elementów. Taka aranżacja przypadnie do gustu wszystkim klientom, niezależnie od profilu ich działalności.

Do dekoracji czarno-białych salonów fryzjerskich wykorzystuje się zasadę kontrastu. Zasada ta funkcjonuje już od wielu lat. Czarny sprzęt jest w stanie wyróżnić się na tle jasnych ścian. Niepowtarzalny efekt można uzyskać również poprzez położenie czarnej podłogi. W dobrze urządzonych pomieszczeniach mieszkalnych można dodać czarno-białą fototapetę, która podkreśli charakter wnętrza.

Salony, które są przyjazne dla środowiska

Rok 2023 to także rok powrotu do natury. Uwaga ludzkości została zwrócona na naturę i naturalne procesy po pożarach w Australii i problemach związanych z pandemią koronawirusów. Trendy te można zaobserwować również we wnętrzach, które wykorzystują naturalne materiały, a także tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. W ostatnich miesiącach mieszkania i salony kosmetyczne w pełni wykorzystują naturalne rozwiązania, stąd nowe otwarcie na drewniane deski czy blaty lub panele.

Ten trend sprawdzi się w salonie z drewnianymi elementami w kolorze jasnego brązu. Warto zainwestować w podłogi z naturalnymi panelami i drewnianymi elementami do mebli fryzjerskich, gdy chcemy zmienić wygląd salonu. Materiał ten można spotkać również w dobrze urządzonych recepcjach oraz na stanowiskach fryzjerskich, gdzie warto postawić na lustra w drewnianych ramach.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz