22 Luty 2024

Rozdwojone końcówki nie są już problemem!

img

Poradnik

Rozdwojone końcówki nie są już problemem!

Rozdwojone końcówki dotykają zarówno osoby z długimi włosami, jak i te o słabszych, krótszych włosach. Przyczyną rozdwajania się końcówek jest uszkodzenie struktury włosa. Zewnętrzna powłoka włosa, otoczka, ulega zniszczeniu, a włosy zaczynają się łamać, tracą spójność i rozdwajają się od końcówek aż po nasadę. Przeanalizujmy przyczyny i zastanówmy się, jak zapobiegać temu problemowi.

Stylizacja włosów może wyeliminować rozdwajanie się końcówek.

Rozjaśniacze, farby, szampony koloryzujące i trwała ondulacja otwierają łuski włosów, aby dostać się do środka. Uszkadza to ich strukturę i zwiększa łamliwość włosów. Suszarki do włosów, prostownice i lokówki są często używane w nieumiejętny sposób, co prowadzi do utraty naturalnego nawilżenia. Ważne jest, aby podczas suszenia używać zimnego powietrza. Pomaga to zamknąć łuskę włosa i wygładza jego długość. Jonizacja jest idealna do suszenia włosów. Wiele narzędzi fryzjerskich jest wyposażonych w tę technologię. Proces ten, podczas modelowania włosów, zapobiegnie puszeniu i elektryzowaniu się włosów oraz sprawi, że będą one gładsze, bardziej lśniące i błyszczące. Kupując prostownicę do włosów, lokówkę lub suszarkę, warto wziąć to pod uwagę.

Prawidłowa fryzura

Na strukturę włosów wpływają również warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, słońce i słona woda. Co zrobić, aby wyeliminować rozdwojone końcówki? Najskuteczniejszą metodą jest umiejętne podcinanie włosów. Wystarczy, że będziemy je wykonywać co 2-3 miesiące. Poprawę zauważysz od razu! Włosy będą zdrowsze i bardziej podatne na układanie. Na zabieg podcinania warto wybrać się do salonu fryzjerskiego. Styliści fryzur używają profesjonalnych nożyczek, dzięki którym końcówki nie są postrzępione, a włosy stają się lżejsze, bardziej puszyste i mniej podatne na plątanie.

Codzienna pielęgnacja zmniejszy liczbę rozdwojonych końcówek.

Inwestycja w profesjonalne kosmetyki to również dobra inwestycja! Najlepsze produkty przeznaczone są do włosów zniszczonych, słabych i z rozdwojonymi końcówkami. Odżywki i nawilżające szampony do włosów mogą zapobiec ich nadmiernemu przesuszeniu. Warto zaopatrzyć się w regenerujące maseczki do twarzy, które powinny być stosowane przynajmniej dwa razy w tygodniu. Kosmetyki te powinny zawierać proteiny, takie jak mleko i jedwab. Wszystkie zabiegi na zniszczone końcówki włosów działają jedynie tymczasowo.

Mokre włosy są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Przed ich modelowaniem warto natrzeć końcówki włosów produktem, który je wzmocni i ułatwi rozczesywanie. Do takiej codziennej pielęgnacji doskonale nadaje się Kosswell Structure Repair Re-enforce Ends. Produkt ten przywraca odbudowę lipidową oraz wygładza i uszczelnia strukturę włosów. Sprawia też, że stają się one bardziej odporne na uszkodzenia. Gwarantuje też doskonały połysk i nawilżenie. Do walki z rozdwojonymi końcówkami warto zastosować proteinowe serum do włosów Sunlight marki Artistique. Pomoże nam ono uzyskać jednolitą strukturę włosów, jeśli będziemy stosować je regularnie. Jego oleista konsystencja, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości, sprawi, że końcówki włosów będą bardziej sprężyste i spójne. Produkty te, stosowane regularnie, zapewnią nam zdrowe włosy od nasady aż po same końce.

Co wybrać? Na co się zdecydować?

Nagle zastanawiamy się, co kupić, gdy stoimy przed sklepową półką i widzimy duży wybór szczotek i grzebieni. Co będzie lepsze dla naszych włosów? Uważajmy na wałki i szczotki z plastikowymi kolcami, jeśli mamy cienkie włosy lub wrażliwe końcówki. Są one zbyt szorstkie i mogą uszkodzić strukturę włosa. Z zamiarem zakupu wybierzmy szczotkę z naturalnym włosiem. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, więc każda z nas znajdzie taką, która będzie pasowała do naszych włosów.

Co w takim razie z grzebieniem? Grzebień to pozornie niepozorne narzędzie, które jest niezbędne w codziennej pielęgnacji włosów. Pomoże on rozprowadzić odżywcze produkty od nasady włosów aż po same końce. Grzebień afro, bo tak się nazywa, jest idealny do tego zadania. Jego szeroko rozstawione zęby sprawiają, że jest to świetne narzędzie. Przydaje się nie tylko do włosów grubych, ale także kręconych.

Zdrowa dieta

Nie można pominąć znaczenia zdrowej diety bogatej w minerały, takie jak cynk, żelazo i miedź, a także witaminy A, B i E. Brak tych składników odżywczych w naszej diecie może wpływać na kondycję i wygląd włosów. Osłabione cebulki włosów doprowadzą do ich nadmiernego wypadania. Łamliwe włosy i brak elastyczności mogą również prowadzić do rozdwajania się końcówek i łamliwości. Włączenie zdrowych nawyków żywieniowych do codziennego życia przyniesie nam podwójne korzyści. Będziemy mieć sprężyste, lśniące włosy i będziemy pełni energii i zdrowia!

Wniosek jest taki, że sekret pięknych, zdrowych włosów tkwi zarówno w ich odżywianiu wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz