13 Czerwiec 2024

Prostownica do loków - co powinna mieć?

img

Poradnik

Prostownica do loków - co powinna mieć?

Płaskie prasowanie to świetny sposób na tworzenie loków. Możesz stworzyć oszałamiające fryzury w zaledwie kilka minut. Odpowiedni sprzęt jest w tym procesie niezbędny. Stylizacja może być łatwiejsza dzięki odpowiedniemu sprzętowi.

W tym artykule dowiesz się, co powinna zrobić dobra prostownica do włosów, aby zrobić loki. Te wskazówki są zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Te wskazówki są dostępne już teraz.

Prostownica do robienia loków, ale bez zaokrąglonego kształtu, który jest trudny do poruszania.

Lokówka o odpowiednim kształcie jest kluczem do tego, aby każda stylizacja wyszła bezbłędnie. Kształt obudowy płytki powinien być opływowy. Dzięki temu włosy będą idealnie skręcone. Będą one jedwabiście gładkie i pozbawione zagięć. Trudno jest stworzyć piękną fryzurę przy kwadratowej obudowie. Może to być trudne dla amatorów. Warto postawić na okrągły kształt.

Osłonka chłodzi już skręcone włosy, dlatego lepiej je utrwalić. Ważne jest, aby całe urządzenie nie nagrzewało się w tych miejscach. Unikniesz również poparzenia włosów podczas ich stylizacji.

Prostownica Gamma Piu Donna + Model ten posiada idealnie okrągłą obudowę, która zapewni idealne loki bez zagnieceń.

Ruchome płytki - Dla jeszcze większej precyzji

Większość fryzjerów uważa modele z ruchomymi płytkami za dobre prostownice do tworzenia loków. Z takimi modelami znacznie łatwiej jest zakręcić poszczególne pasma. Łatwiej jest również przesuwać urządzenie wzdłuż pasma. Dzięki temu efekt jest bardziej naturalny. Włosy powinny być równomiernie dociśnięte. Można również kręcić włosy prostownicą, która ma statyczne płytki, ale będzie to trudniejsze.

Pamiętaj, że na rynku dostępne są również modele ze specjalnie skręconymi płytkami. Pomaga to nadać lokom piękny kształt i nadaje im większą objętość. Takie modele często nazywane są rozwiązaniem 2 w 1. Stanowią one połączenie prostownicy z lokówką. Urządzenie tego typu oferuje między innymi firma Activ. Lokówka 2 w 1 K148 twist wyposażona jest w ruchome i skręcane płytki.

Lokówka skrętna 2w1 HTML148 pozwala szybko zakręcić idealne loki i dodać włosom objętości.

Prostownica do loków - jonizacja i specjalne powłoki dla uzyskania idealnej gładkości

Pamiętaj, że prostownica do loków powinna być narzędziem profesjonalnym. Tylko wtedy pasma włosów mogą być odpowiednio chronione . Dzięki temu fryzura prezentuje się o wiele lepiej. Włosy wyglądają na błyszczące i zdrowe.

Kupując urządzenie, zwróć uwagę na powłoki na płytkach żelazka. Turmalinowe i diamentowe mają za zadanie chronić włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Z kolei płytki lustrzane wygładzają pasma włosów. Warto zainwestować w droższy model, który przy okazji poprawi ogólny wygląd pasm.

Podczas kręcenia włosów ważna jest również jonizacja. Dzięki niej włosy mniej się elektryzują. Dzięki temu fryzura nie będzie się puszyć i będzie podatna na układanie. Będzie to miało pozytywny wpływ na wszystkie stylizacje.

Gamma Piu Additional Pro Titanium to prostownica do włosów, która wykorzystuje tytanowe płytki do wygładzania włosów.

Regulacja temperatury - Zdrowe włosy

Najlepsza prostownica do robienia loków to taka, która ma możliwość regulacji temperatury. Większość modeli posiada obecnie taką funkcję. Ważny jest też jej zakres. Im większy zakres, tym lepiej. Tak naprawdę będzie można dostosować ciepło do niemal każdego rodzaju włosów.

Jeśli jednak kupujemy urządzenie do domu, to należy pamiętać, że im bardziej delikatne i kruche są kosmyki, tym niższa temperatura, w której powinny być stylizowane. Dzięki temu zachowają one swój zdrowy wygląd. Warto poszukać prostownicy, która poradzi sobie z temperaturą w szerokim zakresie i porównać, która z nich jest najlepsza. Te najwyższe wartości należy traktować jako punkt wyjścia i można je delikatnie zwiększać.

Prostownica Gamma Piu Rainbow posiada pokrętło, które pozwala na szybkie ustawienie temperatury.

Najlepszym sposobem na lokówkę jest obrotowy kabel

Wszystkie lokówki muszą mieć obrotowy kabel. Taki kabel poprawi komfort Twojej pracy. Będzie się on poruszał wraz z urządzeniem. Jest mniejsze prawdopodobieństwo, że kabel się skręci lub poluzuje i nie będziesz musiała go odkręcać. Łatwiej będzie też wykonywać większość ruchów. Łatwiej będzie też wykonywać większość ruchów.

Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę szerokość płytek!

Pamiętaj, że prostownica używana do robienia loków sprawdzi się, jeśli płytki będą miały odpowiednią szerokość. cienkie płytki najlepiej sprawdzą się w przypadku krótkich włosów. Dłuższe pasma i grubsze włosy łatwiej jest ułożyć na większych płytkach.

Jeśli fryzura będzie opierała się na odważnym skręcie, najlepiej zdecydować się na te pierwsze. Loki będą mocniejsze, sprężyste i bardziej żywiołowe. Ważne jest również, aby cały korpus urządzenia nie był zbyt duży. Grubsze urządzenie i płytki pozwolą na uzyskanie subtelnych fal. Jednak nie wszystkie rodzaje włosów mogą być na nich nawijane. Wąskie płytki są więc bardziej uniwersalne.

BaByliss Pro Sleek Expert to żelazko z bardzo wąskimi płytkami, które są wystarczająco długie, aby stworzyć piękne loki na każdym rodzaju włosów.

Zaokrąglony korpus, ruchome płytki lub skręcane płytki, z jonizacją, regulacją temperatury i obrotowym przewodem to najlepsze opcje do tworzenia loków. Może to wymagać wąskich płytek.

Jeśli chcecie wybrać taki model dla siebie, to serdecznie zapraszamy na https://www.meblefryzjerskie.net/salon-fryzjerski/sprzet-elektryczny/prostownice! Przy okazji życzymy Wam pięknych i idealnie sprężystych loków!

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz