13 Czerwiec 2024

Trychobarberstwo – co to takiego?

img

Poradnik

Trychobarberstwo – co to takiego?

Trychobarberstwo zyskuje coraz większą popularność. Czym jest i jakie są jego zalety?

Włosy to główny atut wielu mężczyzn. Co się dzieje, gdy nie są zdrowe? Warto rozejrzeć się za trychobarberami w okolicy. Czym jest trychobarberstwi? Ten post pomoże Ci zrozumieć.

Czym jest trichobarbering?

Trichobarbering, stosunkowo nowa dziedzina, zapowiada się na znaczącą zmianę w branży. Łączy w sobie klasyczny barbering z konsultacją trychologiczną. Wyszkolony barber potrafi zdiagnozować podstawowe problemy związane z włosami i skórą głowy. Zna najlepsze metody ich leczenia i może zapewnić spersonalizowaną opiekę. Potrafi zapobiegać wypadaniu włosów.

Trichobarbarzy mają więcej zalet niż fryzjerzy

Fryzjerzy są odpowiedzialni za strzyżenie włosów i stylizację brody. W zależności od salonu, fryzjer może oferować zabiegi na twarz, masaże głowy i depilację uszu. Trichobarber, czyli fryzjer, to osoba, która ukończyła wymagane szkolenie i posiada certyfikat potwierdzający jej kwalifikacje.

Świadomość i oczekiwania klientów stale rosną. Właściciele salonów fryzjerskich muszą szkolić swoich pracowników, aby zapewnić im jak najlepszą obsługę. Łatwo zauważyć, że trichobarbery będzie stałym elementem oferty wielu barbershopów. Atrakcyjne jest to, że sklep może wykonać badanie skóry głowy. Dzięki temu zwiększy się jego renoma.

Trychobarber - bohater do zadań specjalnych

Trychobarber to osoba, która posiada wiedzę na temat budowy biologicznej włosa. Potrafi rozpoznać podstawowe zaburzenia, rodzaje wypadania włosów, rozróżnić choroby skóry głowy. Potrafi wskazać odpowiednie preparaty na podstawie ich działania i składu.

Problemom związanym z wypadaniem włosów może zapobiegać Trychobarber. Potrafi zalecić zmianę nawyków w zakresie pielęgnacji i stylizacji włosów. Trychobarbery mogą być wykonywane z zastosowaniem mezoterapii, ozonowania lub stymulacji prądami d'Arsonval.

Małe urządzenie, duża zmiana

Trichoskop, czyli cyfrowy mikroskop, umożliwia oglądanie włosów i skóry głowy w powiększeniu. Za jego pomocą można rozróżnić choroby zapalne, takie jak łojotok czy łuszczyca. Dzięki trichoskopii możliwe jest określenie przyczyny łupieżu czy rodzaju łysienia. Aparat do trychologii dzięki swojej optyce jest w stanie wyświetlać niezwykle szczegółowe obrazy w czasie rzeczywistym. Na ekranie komputera wyświetlany jest powiększony obraz.

Trichogram ujawni prawdę

Trichogram jest jednym z najbardziej powszechnych i najstarszych badań. Mierzy on liczbę pęcherzyków obecnych w fazie wzrostu. Zwykle pobiera się ok. 100 włosów z najbardziej łysych miejsc na głowie. Odpowiednio przeszkolony pracownik może określić fazę wzrostu danej cebulki za pomocą trichoskopu. Trichogram może być wykorzystany do diagnozowania chorób genetycznych, które są związane z uszkodzeniem łodygi włosa.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz