22 Luty 2024

Trymer fryzjerski - kiedy będzie niezbędny i co powinien zawierać?

img

Poradnik

Trymer fryzjerski - kiedy będzie niezbędny i co powinien zawierać?

Profesjonalne salony fryzjerskie nie mogą funkcjonować bez odpowiedniego sprzętu. Jednym z takich narzędzi jest trymer. Można nim udoskonalić fryzurę i zarost, tak aby klient wyszedł z salonu zadowolony z efektu końcowego.

Dziś skupimy się właśnie na tym urządzeniu. Wyjaśnimy, dlaczego trymer fryzjerski jest ważny i jak powinien wyglądać profesjonalny sprzęt. Zapraszamy do dalszej lektury!

Trymery fryzjerskie - czy warto zainwestować?

Czasami trymery fryzjerskie można porównać do klasycznej maszynki do golenia. Te dwa urządzenia są często wykorzystywane do skracania włosów. Zdarza się, że osoby nie będące profesjonalistami nie dostrzegają różnic. Każdy fryzjer wie, że są to dwa zupełnie inne narzędzia. Trymer jest narzędziem bardzo precyzyjnym. Potrafi dotrzeć do wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Jego precyzyjne ostrza pozwalają na dopracowanie każdego aspektu fryzury. Świetnie sprawdza się również przy przycinaniu niesfornych włosów i w innych sytuacjach wymagających dużej precyzji. Trymery fryzjerskie służą przede wszystkim do przycinania i skracania włosów, ale mogą być również wykorzystywane do tworzenia idealnie gładkich włosów i skóry bez zarostu. Powinny być obecne w każdym salonie fryzjerskim, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Co powinien wiedzieć profesjonalny barber-trimmer?

Warto mieć pewność, że będziesz zadowolony z zakupionego trymera barberskiego. Profesjonalne użytkowanie nie będzie możliwe z pierwszym lepszym modelem. Urządzenie to powinno być precyzyjne, wydajne i trwałe . Na jakie najważniejsze cechy należy zwrócić uwagę podczas zakupów trymera

Regulacja długości

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na opcje strzyżenia, jakie oferuje trymer fryzjerski. Większość profesjonalnych urządzeń posiada regulowany nóż, który pozwala na przycięcie włosów do pożądanej długości. Urządzenie powinno posiadać wymienne nasadki, które można przycinać na różne długości. Grzebienie te pozwolą na odpowiednie przycięcie włosów.

Maszynka fryzjerska Gamma Piu Absolute wyposażona jest w ostrze, które umożliwia cięcie od 0,28 mm do zera oraz zestaw nakładek 1,5 - 4,5- 6 mm.

Typ ostrza

Ważny jest również rodzaj ostrzy, które zastosujesz w trymerze. Obecnie najlepsze jest ostrze Black Diamond Carbon. Ostrze to jest niezwykle wytrzymałe, odporne na korozję i zarysowania, a także zachowuje swoją ostrość przez długi czas. Specjalna technologia spowalnia również nagrzewanie się. Po 30 minutach użytkowania jest o około 7 stopni Celsjusza chłodniejsze niż tradycyjne ostrze. Posiada również właściwości diamentowe oraz powłokę węglową, co jest ogromną zaletą.

W trymerze Gamma Piu XEvo zastosowano nóż Black Diamond Carbon, który charakteryzuje się wysoką twardością, niskim tarciem i obojętnością chemiczną.

Moc silnika i prędkość pracy

Teraz czas na dostosowanie prędkości obrotowej silnika i obrotów na minutę. Profesjonalne urządzenia mogą pracować z prędkością nawet 7000 do 10 000 obrotów na minutę. Taki sprzęt ułatwi i usprawni pracę każdej stylistki. Niektóre modele posiadają technologię Smart-Clip. Technologia ta pozwala na precyzyjne i płynne przycinanie. Dzięki temu trymer nie będzie narażony na przeciążenia. Dzięki temu zwiększy się jego żywotność.

Prędkość obrotowa silnika trymera JRL Fresh Face 2020T jest zwiększana przez wyczuwany opór. Dzięki temu urządzenie nie jest przeciążone.

Głośność pracy

Ważne jest, aby urządzenia używane w salonie fryzjerskim lub barberskim nie były zbyt głośne. Nawet profesjonalne trymery o dużej mocy roboczej mogą pracować cicho. Stylista nie będzie narażony na hałas, który może obniżyć jego poziom komfortu podczas pracy. Warto więc wybierać urządzenia o niższej głośności pracy niż 70 dB. Wyeliminuje to konieczność krzyczenia na klienta.

Wydajność baterii

Trymer fryzjerski powinien posiadać wbudowany akumulator, który ułatwi Ci pracę. Pozwoli to pozbyć się kłopotu związanego z koniecznością radzenia sobie z przewodem zasilającym. Najlepsze modele pozwolą na co najmniej 120 minut pracy bez ładowania . Chociaż jest to wystarczające, ważne jest, aby pamiętać, że nadal można spotkać się z akumulatorem, który trwa do 240 minut. Ważne jest, aby rozważyć, jak często to urządzenie będzie używane w ciągu dnia.

Im szybciej naładujesz swoją baterię, tym lepiej. Bateria powinna być w pełni naładowana po maksymalnie 2 godzinach. Ciągłe ładowanie nie powinno trwać dłużej niż 2 godziny.

Inne ważne cechy

Przy zakupie trymera warto spojrzeć na kilka innych elementów. Taki trymer musi być lekki i zgrabny. Obudowa powinna mieć również powłokę antypoślizgową. Będzie również odporna na działanie wody. Dzięki temu łatwiej będzie wyczyścić urządzenie. Dobrym pomysłem może być wskaźnik baterii lub redukcja wibracji.

Możesz być pewien, że znajdziesz model, który ułatwi Ci pracę i pozostawi każdego klienta zadowolonym.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz