22 Luty 2024

Czym powinien charakteryzować się sprzęt elektroniczny do salonu?

img

Blog

Czym powinien charakteryzować się sprzęt elektroniczny do salonu?

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego sprzętu elektronicznego do salonu fryzjerskiego nie jest łatwym zadaniem. Nie wystarczy tylko kupić najlepszej suszarki czy prostownicy do włosów. Nawet najtańszy sprzęt może szybko przestać działać, ale produkty znanych marek mogą okazać się pułapką. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby dokonać świetnego zakupu.

Jak wybrać najlepszą dla siebie suszarkę do włosów?

Suszarkę można kupić w każdym sklepie elektronicznym lub supermarkecie. Nie powinnaś oczekiwać cudów po produktach, które tam znajdziesz. Profesjonalne suszarki do włosów powinny być kupowane tylko w specjalistycznych sklepach. W takich sklepach znajdziecie trwałe i mocne silniki. Profesjonalne suszarki mają większą moc niż ich marektowe odpowiedniki. Dlatego ich moc może przekraczać nawet 2000 W. Dzięki temu proces suszenia przebiega sprawnie, a fryzjerzy nie tracą czasu.

Ważne jest, aby przy wyborze suszarki do włosów wziąć pod uwagę inne opcje. Profesjonalna suszarka do włosów robi więcej niż tylko dmuchanie i podgrzewanie powietrza. Funkcje zimnego strumienia powietrza i jonizacji są również bardzo przydatne w codziennej pracy fryzjera. Urządzenie wyposażone jest w ceramikę turmalinową, która wytwarza negatywy. Dzięki temu włosy nie puszą się i nie elektryzują. Suszarki w salonach fryzjerskich powinny posiadać filtr powietrza, który można wymieniać, ponieważ są one używane co kilka minut.

Wygoda użytkowania

Suszarki do włosów to nie tylko szybkość i moc suszenia, ale także inne parametry. Zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas model jest cichy. Nie powinien być również zbyt ciężki. Fryzjer będzie mógł wykonywać swoją pracę znacznie sprawniej, jeśli będzie miał pod ręką poręczne narzędzie.

Suszarki hełmowe są alternatywą dla urządzeń ręcznych. Decydując o tym, czy suszarki hełmowe będą odpowiednie dla Ciebie, powinieneś wziąć pod uwagę wyżej wymienione czynniki, a także przestrzeń dostępną w Twoim salonie. Na rynku dostępne są suszarki kaskowe stojące, montowane na wysięgniku oraz wiszące. Prawie wszystkie z nich mogą być sterowane temperaturą, można też ustawić pożądaną długość działania. Po tym czasie urządzenie wyłączy się automatycznie.

Na jakich producentów suszarek powinieneś zwrócić uwagę? Ayala, Gabbiano to dwie marki, którym można zaufać. Jakość powinny zapewnić także produkty sygnowane przez Valera i Kessner.

Jak wybrać odpowiednią dla siebie prostownicę do włosów?

Choć z prostownic do włosów korzystamy czasem rzadziej niż z suszarek, to nadal są one niezbędnym sprzętem do układania fryzur. Warto poświęcić chwilę na przemyślenie zakupu akcesoriów.

Kluczowy jest rodzaj powłoki, którą pokryta jest prostownica. Ceramiczne płytki zapewnią równomierne nagrzewanie się prostownicy i szybkie rozprowadzanie ciepła. Profesjonaliści preferują modele z pływającymi płytkami, które zawierają turmaliny. Dzieje się tak, ponieważ powłoka ta nie tylko prostuje włosy, ale również je jonizuje. Taka profesjonalna prostownica nada włosom dodatkowy blask.

Na efektywność pracy może wpłynąć również wielkość płytek prostownicy. O ile duże modele mogą skutecznie prostować długie włosy, o tyle nie sprawdzą się w przypadku włosów krótszych. Warto mieć w salonie zarówno mniejsze, jak i większe wersje tego urządzenia. Ważna jest moc prostownicy, a także maksymalna temperatura, w jakiej może się nagrzewać. Ważne jest, aby w tym przypadku wybierać modele niezawodne, ponieważ są one mniej narażone na zniszczenie włosów klientów. Prostownica Valera Agility posiada funkcję pamięci temperatury, co czyni ją ciekawą opcją. Warte polecenia są także prostownice Kessner, Jaguar i innych marek.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz