22 Luty 2024

Salon kosmetyczny w odcieniach różu - czy to dobry pomysł?

img

Blog

Salon kosmetyczny w odcieniach różu - czy to dobry pomysł?

Kluczowym wyznacznikiem aranżacji wnętrz jest zastosowany kolor. Wystrój każdego pomieszczenia jest odzwierciedleniem jego właścicieli i ich gustu. Tak jest również w przypadku salonów kosmetycznych. Muszą one spełniać wymogi przepisów sanitarnych, ale także muszą podobać się klientom i klientkom atrakcyjnym i funkcjonalnym wnętrzem. Kolor różowy jest jednym z kluczowych elementów, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu takiego lokalu. Od wielu lat jest on wykorzystywany we wnętrzach w każdym odcieniu. Czy warto postawić na dominację różu w salonie kosmetycznym?

Znaczenie koloru różowego

Intensywny róż to kolor ciepły i radosny. Psychologowie twierdzą, że przewaga różu we wnętrzach ma działanie uspokajające. Obserwacja ta nie dotyczy jednak bardziej stonowanych barw. Kolor ten w kulturze europejskiej i polskiej kojarzy się z kobiecością. Wielu z nas zostało wychowanych w przekonaniu, że różowe plecaki, ubrania i inne przedmioty są tylko dla dziewczynek. Różowa koszula może znaleźć się w męskiej szafie, ale rzadko można znaleźć inne ubrania w tym kolorze.

Podczas gdy jasne, subtelne odcienie różu mogą kojarzyć się z niewinnością i miłością, bardziej intensywne kolory kojarzą się z pasją i zmysłowością. Różowe dodatki są często spotykane na damskich ubraniach i paznokciach. Odcień ten może więc charakteryzować np. meble czy fotele masujące, o których pisaliśmy w artykule https://www.meblefryzjerskie.net/blog/p81,profesjonalny-fotel-masujacy-jaki-wybrac-do-swojego-salonu!

Czym charakteryzuje się róż w salonie kosmetycznym? Wszystko zależy od tego, jaki odcień wybierzemy

Różowy to kolor nawiązujący do kobiet, co należy wziąć pod uwagę planując salon kosmetyczny. Obiekty te są bowiem zamieszkiwane przede wszystkim przez kobiety.

Delikatny, stonowany róż? To świetny pomysł

Pastelowy róż to najlepszy odcień różu do wykorzystania jako motyw aranżacyjny w salonie kosmetycznym. Jest to stonowany, lekko rozświetlony odcień - potocznie określany przez Anglików jako "dusty rose", co można przetłumaczyć jako "zakurzony". Kolor ten można wykorzystać w salonie kosmetycznym do dekoracji nowoczesnych wnętrz bez obaw o to, jak wystrój będzie komponował się z różowymi ścianami.

Klienci mogą pozytywnie wpłynąć na postrzeganie salonu poprzez zastosowanie pudrowego różu. Jest on często stosowany we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, który w Polsce kojarzy się z nowoczesnością. Profesjonalny wygląd pudrowego różu również jest przez niego podkreślany. Można go stosować w połączeniu z pastelowymi kolorami. Dlatego warto połączyć różowe ściany z meblami w bardziej stonowanych kolorach. Można też spróbować skontrastować róż z klasycznymi czarnymi elementami wyposażenia salonu kosmetycznego. Przewaga w pudrowym różu stworzy delikatny, ale intrygujący efekt.

Jasny róż? Z dużą dozą ostrożności

W przypadku bardziej intensywnych i jaskrawych różów, jak amarantowy czy malinowy, sytuacja jest zupełnie inna. Zbyt duża ilość tych elementów może sprawić, że wnętrze salonu kosmetycznego będzie zbyt przytłaczające dla klientów. Jaskrawe kolory, które są widoczne ze ścian, mogą odwracać uwagę od komfortu i relaksu. A tego właśnie oczekuje od placówek duża liczba osób.

Jaskrawy róż może sprawić, że salon będzie wydawał się miejscem dla infantylnych, pozbawionych klasy kobiet, które nie są zainteresowane pięknem. Jeśli korzystasz tylko z jednego dodatku, intensywny róż się nie sprawdzi. Jeśli salon oferuje głęboki róż, możesz spróbować w gabinecie masażu. Klienci oczekują w tych miejscach ciepłych, energetycznych kolorów, a nie pastelowej elegancji.

O autorze

Komentarze

Zostaw komentarz